reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Wnętrze i wyposażenie > Na czym polega dezynfekcja wnętrza pojazdu urządzeniem MIST? Poradnik.

Na czym polega dezynfekcja wnętrza pojazdu urządzeniem MIST? Poradnik.

Trwa tylko kilkanaście minut a zapewnia usunięcie wszelkiego rodzaju bakterii, roztoczy czy kurzu pozostającego w układzie nawiewowym. Co ciekawe, podczas dezynfekcji można zająć się czymś innym.

Urządzenie MIST to propozycja dla posiadaczy samochodów z systemem klimatyzacji. Do dezynfekcji używa specjalnego płynu. Dzieje się tak jednak pod warunkiem, że jego krople zostaną dostarczone do wszelkich zakamarków, w których zbierają się zanieczyszczenia. Aby tak się stało płyn musi zostać jak najmocniej rozdrobniony. Do tego celu w urządzeniu wykorzystywany jest generator ultradźwięków.

Zobacz również: Dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy?

- umiejscawiamy urządzenie w kabinie pojazdu
- w odpowiednim miejscu na urządzeniu wkręcamy nabój z płynem
- do zasobnika wlewamy płyn odkażający
- podłączamy urządzenie do gniazda zapalniczki i uruchamiamy je.

Zobacz również: Jak przetrwać lato – poradnik dla kierowców bez „klimy”

Urządzenie zacznie pracować automatycznie i samoczynnie wyłączy się po upłynięciu właściwego czasu. Urządzenie nie wymaga dalszej obsługi, więc czas podczas którego będzie pracowało można poświęcić na inne czynności związane z przeglądem pojazdu.

Należy pamiętać by w czasie dezynfekcji wylot urządzenia MIST umieścić możliwie blisko otworu, przez który zostanie zaciągnięta do wnętrza obwodu wentylacyjnego (najczęściej wlot powietrza do obiegu wewnętrznego). Dezynfekcję układu przeprowadza się, bowiem w tym trybie pracy układu wentylacyjnego.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama