reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ elektryczny > Jak rozpoznać podrabianą żarówkę?

Jak rozpoznać podrabianą żarówkę?

Jak rozpoznać, czy zakupiona żarówka do reflektora jest oryginalna? To istotne, bo na rynku jest spora podaż produktów podrabianych.

Prawie każdy z kierowców, choć raz w swoim życiu zmierzył się z „wyzwaniem” zakupu żarówki samochodowej. Kupujemy i ufamy, że produkt zawsze spełni swoją rolę. Niestety coraz częściej możemy trafić na podróbki, ale jedynie 9% kierowców wie, w jaki sposób sprawdzić oryginalność źródeł światła, a tylko 6% faktycznie tę oryginalność sprawdza – takie wnioski przynosi najnowsze badanie wykonane na zlecenie OSRAM. 

Z badania przeprowadzonego w październiku tego roku przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM, wynika, że większość kierowców z ufnością traktuje oferty rynkowe dotyczące żarówek i lamp samochodowych. Gdy kupujemy żarówki, 87% respondentów zakłada, że kupiło oryginalne produkty. Tymczasem warto wiedzieć, że niestety rozszerza się skala zjawiska obniżania jakości produktów, i podszywania się niektórych sprzedawców pod markowych producentów. Kiedy decydujemy się na kupno oświetlenia z nieznanego źródła, musimy robić to bardziej świadomie – ostrzega Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w OSRAM. Nie powinniśmy dać się skusić wyjątkowo niskim cenom i nierynkowym ofertom. A jeśli już z nich skorzystamy, to powinniśmy pamiętać o tym, by sprawdzić nasze zakupy. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że „oszczędność” będzie nas słono kosztować.

Zobacz też: Co oznaczają kontrolki w samochodzie?

Firma OSRAM przygotowała specjalne narzędzia, które pomogą zweryfikować oryginalność produktów. Proponujemy klientom dwa rozwiązania, które odnoszą się do lamp ksenonowych – produktów najczęściej podrabianych – informuje Magdalena Bogusz. Jednym z nich jest zaawansowany system kodowania produktów – należy jednak zaznaczyć, że dotyczy to jedynie najnowszych lamp, wyprodukowanych po 1 października 2015 roku. Dlatego, aby dać możliwość sprawdzenia lamp, które znalazły się na rynku wcześniej, stworzyliśmy serwis internetowy www.czyoryginal.pl, gdzie na podstawie zdjęć produktu, opakowania i dowodu zakupu, wykonanych np. smartfonem, można uzyskać informację od specjalisty z jakim produktem mamy do czynienia. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Jeśli mamy wątpliwości, czy na pewno kupiliśmy lampę ksenonową OSRAM, wystarczy wysłać wymaganą dokumentację poprzez formularz na stronie. Po analizie specjalistów, szybko otrzymamy wyniki ekspertyzy i informację, czy nasz produkt jest oryginalny. Lampy ksenonowe OSRAM wyprodukowane po 1 października 2015 r. posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Na każdym opakowaniu znajduje się kod, a na lampie dane, które razem tworzą unikalny zestaw informacji, co pozwoli każdemu klientowi zweryfikować oryginalność produktu. Na stronie www.osram.com/trust można uzyskać informację zwrotną od razu po wprowadzeniu wymaganych informacji. Takie rozwiązania powinny odpowiedzieć na potrzeby klientów, bo z badania ARC wynika, że blisko 90% respondentów chciałoby mieć możliwość weryfikacji online oryginalności zakupionych lamp samochodowych. Jeśli okaże się, że kupiliśmy produkt nieoryginalny – w ciągu 14 dni możemy zwrócić go do sklepu i zażądać zwrotu pieniędzy – przypomina Magdalena Bogusz. Warto to zrobić, bo lampy złej jakości mogą zdecydowanie pogorszyć sprawność naszego oświetlenia, a przez to nasze i innych bezpieczeństwo zostanie zagrożone.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

OSRAM Night Breaker Unlimited. Jak rozpoznać podrabianą żarówkę?
OSRAM Night Breaker Unlimited. Jak rozpoznać podrabianą żarówkę?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama