reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ elektryczny > Volkswagen Polo 6N: montaż centralnego zamka - krok po kroku

Volkswagen Polo 6N: montaż centralnego zamka - krok po kroku

W poradniku tym, pokażemy, w jaki sposób zmontować centralny zamek w Volkswagenie Polo 6N w wersji 3-drzwiowej. Modyfikacja nie jest trudna, lecz musimy zarezerwować sobie dużo czasu.

• Zestaw z centralnym zamkiem
• Końcówki żeńskie do kabli
• Śrubokręt gwiazdkowy
• Wiertło 8 mm
• 2 śruby na klucz 10 z nakrętkami i podkładkami

Przed rozpoczęciem montażu, najlepiej sprawdzić działanie zamka centralnego, jeżeli wszystko działa poprawnie możemy zacząć demontować tapicerkę drzwi przednich w Polo.

Jeśli chodzi o zestaw centralnego zamka, w naszym przypadku jest to uniwersalny zamek. Demontaż tapicerki nie jest trudny, odkręcamy wszystkie śruby, odchylamy tapicerkę z plastikowych zatrzasków i zdejmujmy ją i odklejamy wygłuszenie.

Zobacz również: Zepsuty zamek, co robić?

Musimy teraz przeciągnąć kable centralki przez oryginalną osłonę. Najlepszym miejscem do zamontowania centralki będą okolice kolumny bezpieczników. Możemy również zamontować ją w samej kolumnie bezpieczników.

Teraz przechodzimy do montażu siłowników. Przykręcamy siłownik do szyby w taki sposób, żeby znajdował się jak najbliżej pręta ryglującego drzwi. W zestawie znajdują się również szyny, które musimy zamontować. Wiercimy dwa otwory w drzwiach i montujemy szynę za pomocą dwóch śrub.

Przechodzimy, do uformowania prętów załączonych w zestawie. Za ich pomocą połączymy centralny zamek z oryginalnym prętem ryglującym. Po umodelowaniu odpowiedniego wyglądu pręta, doginamy go i łączymy za pomocą specjalnych złączek. Możemy teraz podłączyć kable do siłownika. Kolejną czynnością którą musimy wykonać będzie podłączenie zasilania do centralki.

Zobacz również: Jak wyłączyć alarm samochodowy, jeśli pilot nie działa a alarm hałasuje?

Kable zasilające najlepiej poprowadzić prosto do akumulatora, przez otwór, w którym znajduje się linka otwierająca maskę. Za pomocą tak zwanych krokodylków, podłączamy kabelki do klem akumulatora. Kiedy uporamy się z zasilaniem musimy umieścić antenkę, odbierającą sygnał z pilota. Jeżeli wykonamy wszystkie czynności sprawdzamy czy wszystko odpowiednio działa.

Jeżeli nie mamy żadnych zastrzeżeń zakładamy boczki drzwi i mamy zamontowany centralny zamek. Może zdarzyć się tak, że jednak nie będą domykały się któreś drzwi. Wówczas musimy wyregulować połączenie pomiędzy dwoma prętami ryglującymi. Robimy to w ten sposób, żeby siłownik był w maksymalnym górnym położeniu, gdy jest otwarty zamek.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama