reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ elektryczny > Toyota Avensis I: montaż wejścia Line – In w radioodtwarzaczu

Toyota Avensis I: montaż wejścia Line – In w radioodtwarzaczu


W większości przypadków, Avensis pierwszej generacji mają radio z odtwarzaczem kasetowym. W poradniku tym pokażemy, jak zamontować wejście Line – In, żeby móc swobodnie słuchać np. MP3.

W naszym poradniku będziemy się opierać na przykładzie radia na kasety KEH – 1006. Zaczynamy od wyjęcia konsoli środkowej. Następnie odpinamy wszystkie kable, które są do niej podpięte.

Teraz, musimy wymontować szynę z wyświetlaczem i radiomagnetofonem. W tym celu, musimy wykręcić 6 wkrętów, dokładnie po 3 z każdej strony. Teraz odkręcamy wkręty mocujące nasze radio. Tutaj zamiast śrubokrętu najlepiej użyć klucza 8. Do odkręcenia mamy 4 śruby.

Zobacz również: Toyota Avensis I: naprawa manetki kierunkowskazów

Teraz wyjmujemy radio i przygotowujemy je pod wykonanie modyfikacji. Podważamy górną pokrywkę i odkładamy ją na bok. Następnie odkręcamy 4 śruby z modułu magnetofonu. Pamiętajmy, żeby nie odłączać żadnych przewodów.

Moduł wyjmujemy razem z kablami i przystępujemy do jego przerobienia. W tym przypadku układ scalony jest typu SONY A2560Q. Jeżeli mamy inny sygnał, może być przekazywany za pomocą innych pinów.

W lewym dolnym rogu musimy przeprowadzić następujące modyfikacje. Odlutowujemy 4 zworki pod układem Sony. Następnie dolutowujemy 2 rezystory 100Ohm, pomiędzy pin a masę. Do pinu 1 podłączamy kabel z masą do pinów 2 i 3 sygnał.

PIN pierwszy – masa
PIN drugi – sygnał 1 ( lewy/ prawy)
PIN trzeci – sygnał 2 ( lewy/ prawy)

Zostało nam do zamontowania gniazdo wejściowe. Najlepiej zrobić to na panelu po jednej ze stron. Nie będzie się szczególnie rzucać w oczy, a do tego jest w dobrym miejscu. Teraz przykręcamy ponownie moduł magnetofony i składamy całe radio. Montaż pozostałych elementów przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. W ten oto sposób mamy gotowe wejście Line – In.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana podświetlenia zegarów

Warto jednak przedstawić konsekwencję takiego działania. Przede wszystkim polepsza nam się, jakość dźwięku w porównaniu z transmiterami FM lub innymi podobnymi. Jednak taka modyfikacja ma też kilka wad, chociaż dla nas wydają się one nieistotne. Przede wszystkim, żeby słuchać muzyki z MP3, musimy włożyć kasetę. Jeżeli kaseta przełącza się na drugą stronę, tracimy na chwilę dźwięk.

Za prawdziwą wadę można uznać brak odtwarzania kaset. Podczas przełączenia na radio jest znacznie głośniej. Wejście słuchawkowe daje nieco słabszy dźwięk niż układ Sony. Mimo wszystko polecamy taką modyfikację.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kuba Karliński

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama