reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ elektryczny > Volkswagen Passat B5: montaż świateł do jazdy dziennej. Krok po kroku.

Volkswagen Passat B5: montaż świateł do jazdy dziennej. Krok po kroku.

Coraz więcej kierowców decyduje się na montaż świateł DRL w swoich samochodach. W poradniku tym, pokażemy jak wykonać to w Passacie B5. Postaramy się przedstawić jak najlepszą instalację lamp DRLi.

Lampy zamontujemy w kratkach zderzaka. Według nas jest to najlepsze miejsce na montaż takich lamp. Przystępujemy do wyjęcia kratek ze zderzaka. Zaczynamy od lewej kratki, jest krótsza. Wystarczy ją normalnie wyjąć z zatrzasków. Prawa kratka, przykręcona jest na środku dwoma śrubami typu Torx. Kiedy wykręcimy dwa wkręty, wypinamy zatrzaski ramki rejestracyjnej i podobnie, jak po lewej stronie wyciągamy kratkę z zatrzasków.

Zobacz również: Dobra żarówka, czyli jaka?

Teraz przystępujemy do przygotowania miejsca pod lampy. Usuwamy pierwsze górne żeberko. Zalecamy wcześniej przymierzyć lampy. Wycinamy je razem z tylną ścianką, na wymiar naszych nowych lamp. Kolejny krok, to przymiarka uchwytów. Jeżeli wszystko pasuje, wiercimy dwie dziury u góry kratek i przykręcamy uchwyty. Zostało nam tylko przykręcić lampy.

Kiedy mamy zamontowane lampy, pozostaje nam podłączenie instalacji elektrycznej. Zazwyczaj do kompletu lamp dodawany jest przekaźnik. W naszym przypadku jest on zupełnie niepotrzebny. Najpierw demontujemy osłonę pod kierownicą. Zamocowana jest za pomocą dwóch śrub przy skrzynce bezpieczników, dwóch na dole, w schowkach na okulary i książkę serwisową. Teraz ciągniemy osłonę do siebie, żeby uwolnić ją z zaczepów.

Zobacz też: Volkswagen Passat B5: montaż czujników parkowania

Bierzemy pin ISO i zaciskamy w nim kabel, który ma byś do zasilania świateł, w naszym przypadku kolor czerwony. Wkładamy go do kostki przy włączniku świateł do pinu TFL. Nie będzie z tym problemu, gdyż znajduje się tam wolne miejsce, gdzie można go włożyć. Teraz musimy przeciągnąć kabel na drugą stronę auta. W celu dalszego montażu musimy zdjąć schowek. Odkręcamy trzy śruby na górze schowka, dwie na dole – będą widoczne po otwarciu oraz 2 na dole – będą widoczne po zamknięciu.

Zobacz również: Czy martwić się zaparowanymi reflektorami?

Prowadzimy kable w miejscu, gdzie znajdują się przewody od klimatyzacji. Jest to najlepszy wybór. Unikniemy potrzeby dziurawienia gumek, chociażby od linki do otwierania maski. Konsekwencją ich przedziurawienia może być pojawienie się wody w samochodzie. Przeciągamy kabel do komory silnika. Prowadzimy pod maską kabel wedle naszego pomysłu. Pozostaje nam podpięcie go do czerwonego kabla w światłach. W ten oto sposób mamy działające światła do jazdy dziennej. Masę najlepiej podpiąć na dolną śrubkę belki pod zderzakiem.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Montaż świateł w modelu Volkswagen Passat B5
Montaż świateł w modelu Volkswagen Passat B5

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Darren Chong

Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama