| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ chłodzenia i klimatyzacja > Czym grozi montaż używanego osuszacza klimatyzacji? Poradnik

Czym grozi montaż używanego osuszacza klimatyzacji? Poradnik

Osuszacz tak jak chociażby filtr oleju, to element eksploatacyjny jednorazowego użytku. Używki z allegro nadają się głównie na śmietnik.

- wyłapywanie zabrudzeń,
- zatrzymywanie wilgoci.

Zobacz również: Jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic?

Dzięki temu praca układu klimatyzacji jest poprawna a ryzyko awarii niewielkie. Dlaczego używany nie jest w stanie spełnić wymienionych zadań? Ponieważ większość z nich jest rozhermetyzowana. Trudno przypuszczać, że sprzedawcy na czas magazynowania wypełniają je azotem i hermetycznie zamykają.

Ci, którzy skuszą się na osuszacze z „najtańszej” aukcji mogą de facto zapłacić podwójnie. Dodatkowe koszty poniósł już niejeden użytkownik nie stosując się do tej podstawowej zasady obowiązującej przy obsłudze czy naprawie klimatyzacji w samochodzie.

Zobacz również: Klimatyzacja samochodowa - poradnik

Pamiętajmy, że osuszacz wymieniamy przy każdorazowym rozszczelnieniu układu, nawet niezwiązanym z naprawą czy obsługą „klimy”, a jednym z wymogów gwarancyjnych przy wymianie sprężarki jest wymiana osuszacza!

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dagmara Jagodzińska

Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności sprawach o rozwód, separację, władzę rodzicielską, alimenty, kontakty z małoletnimi, podział majątku dorobkowego po rozwodzie, zniesienie współwłasności, sprawach wynikających z umów darowizny oraz stosunków spadkowych w rodzinie i innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »