| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ chłodzenia i klimatyzacja > Radzimy jak często należy wymieniać osuszacz

Radzimy jak często należy wymieniać osuszacz


Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zalety układu klimatyzacji samochodowej. Aby rzeczywiście układ klimatyzacji mógł nam to zagwarantować, potrzebne są sprawnie działające poszczególne jej elementy. Jednym z nich jest osuszacz.

Nieodzownym elementem, który współpracuje ze skraplaczem jest osuszacz zwany inaczej filtrem klimatyzacji. Awaria skraplacza oznacza nie tylko wymianę kondensera, ale również osuszacza. Wilgoć, która dostaje się do układu, powoduje powstawanie kwasów wywołujących korozję, wchłaniana jest przez środek higroskopijny (desykant), którym wypełniony jest osuszacz. Ze względu na niewielką objętość, osuszacz ma ograniczoną zdolność absorpcji.

Zobacz również: Dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy?

Należy pamiętać, że osuszacz powinien zostać wymieniany, co ok. 2 lata oraz za każdym razem, jeśli mamy do czynienia z otwarciem układu, wymianą kondensera lub zatarciem sprężarki. Ceny osuszaczy stały się bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, dla popularnych modeli samochodów. Oszczędzając na wymianie, możemy w konsekwencji stracić zdecydowanie więcej m.in. w postaci kosztownego serwisowania sprężarki.

Zobacz również: Jak skutecznie oczyszczać parownik?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »