reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Tuning > Fiat Punto MK1: zmiana podświetlenia – opis krok po kroku

Fiat Punto MK1: zmiana podświetlenia – opis krok po kroku


Standardowe podświetlenie może się szybko znudzić wielu kierowcom. W poradniku tym pokażemy jak zmienić podświetlenie w kilku elementach Fiata Punto MK1.

Zaczniemy od konsoli centralnej, zmieniając podświetlenie włączników górnych. Na początku musimy zdjąć środkowe pokrętło odpowiedzialne za regulację prędkości nawiewu. Delikatne podważanie może się okazać kłopotliwe, dlatego proponujemy pociągnąć je zdecydowanym ruchem. Pod nim znajduje się jedna śruba imbusowa na klucz nr 3. Dwie pozostałe, mocujące panel, znajdują się w dolnej części.

Po wymontowaniu tej części zobaczymy cztery śruby, również na ten sam klucz. Mocują one górną część konsoli centralnej, razem z kratkami nawiewu i listwą włączników pozostałych funkcji. Odkręcamy je i zdejmujemy górną część. Teraz możemy przejść do wyjęcia listwy z włącznikami. W tym celu musimy wykręcić pięć śrub w tylnej ścianie listwy. Kolejny krok to wylutowanie płytki z panelu. Jeżeli się dokładnie przyjrzymy, zobaczymy, że trzyma się w dwóch miejscach.

Zobacz też: Fiat Punto II: naprawa zamka klapy

Wyjmujemy ją z obudowy i odwracamy na drugą stronę. Pozostało nam wylutować oryginalne diody i w ich miejsce przylutować np. niebieskie. Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności i sprawdzamy efekt naszej modyfikacji.

Kolejny krok to zmiana podświetlenia panelu sterowania szyb i lusterek - podważamy go i wyjmujemy. Najlepiej zrobić to za pomocą śrubokręta. Odłączamy panel i demontujemy go. Po otwarciu sterownika lusterek musimy odlutować płytkę w celu wymiany diod (kolor zielony). W ich miejsce lutujemy nowe, należy zwrócić uwagę na połączenie. Jest szeregowe, czyli biegun ujemny pierwszej diody musi być połączony z dodatnim drugiej. W przypadku sterowania szybami i szyberdachem postępujemy identycznie.

Zobacz też: Fiat Seicento: zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa

Na koniec zostawimy sobie zmianę podświetlenia zegarka w podsufitce. Demontujemy górny panel. Zdejmujemy cztery zaślepki i odkręcamy znajdujące się pod nimi śruby. Odłączamy wtyczkę od zegarka i wykręcamy dwie małe śruby gwiazdkowe, które go mocują. Teraz możemy swobodnie go wyjąć. Usuwamy z niego zieloną folię nadającą oryginalny kolor. Wykręcamy z płytki żarówkę i wsadzamy żarówkę diodową.

Jeśli chodzi o zegary, polecamy zamontowanie zestawu Indiglo. Znacząco zmieni wygląd naszego wnętrza. Przy zakupie dostaniemy dokładną instrukcję montażu.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HILLS LTS

HILLS Legal & Tax Solutions S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama