REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mycie auta po zimie –na co zwrócić uwagę?

Jakub Tujaka
Przed użyciem każdego preparatu chemicznego warto zapoznać się z jego sposobem zastosowania i przeciwwskazaniami. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się najczęściej na opakowaniu. Instrukcja obsługi preparatu Valvoline Eagle One All Wheel & Tire Cleaner zaleca spryskanie całego koła (felgi i opony) na kilka minut przed wjechaniem na stanowisko myjni.
Przed użyciem każdego preparatu chemicznego warto zapoznać się z jego sposobem zastosowania i przeciwwskazaniami. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się najczęściej na opakowaniu. Instrukcja obsługi preparatu Valvoline Eagle One All Wheel & Tire Cleaner zaleca spryskanie całego koła (felgi i opony) na kilka minut przed wjechaniem na stanowisko myjni.
Fot. Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Sól rozsypywana na drogi osadza się na podwoziu i karoserii auta znacznie przyspieszając korodowanie różnych elementów samochodu. W poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę podczas mycia auta po zimie. Przed wizytą w myjni warto kupić kilka środków chemicznych i ręczniki papierowe. Podstawowy zestaw powinien zawierać środek do czyszczenia kół, kokpitu, elementów chromowanych i dobrej jakości płyn do szyb.
1 Ten konkretny środek stosuje się do wszystkich typów obręczy kół o różnych powłokach wykończeniowych. Usuwa pył hamulcowy, bród i smar, czyści opony. Przy jegu użyciu należy uważać, aby nie dopuścić do zaschnięcia preparatu. Rozpylić na zimną, suchą powierzchnię koła.
Fot. Moto.wieszjak.pl
2 Jeśli mamy do czynienia z dużymi zabrudzeniami, warto przetrzeć obręcze szczotką. Fot. Mateusz Szymański
Mateusz Szymański
3 Następnie należy spłukać koło wodą i wytrzeć do sucha szmatką.
Fot. Moto.wieszjak.pl
4 Uwaga! Nie stosować produktu na obręcze nie malowane fabrycznie lub obręcze kół motocyklowych. Fot. Fotolia
5 Kolejny krok to umycie auta. Po zimie trzeba do zrobić z dużą dokładnością. Należy wypłukać wszystkie zakamarki, w których mogła się zebrać sól drogowa. Miejsca takie jak nadkola i podwozie są szczególnie narażona na niszczycielskie działanie soli.
Fot. Moto.wieszjak.pl
6 Jeśli korzystamy z myjni automatycznej, to wybierzmy program obejmujący mycie podwozia. Fot. Fotolia
7 Na myjni bezdotykowej dokładne mycie dużego auta może trwać nawet kilkadziesiąt minut. fot. Mateusz Szymański
Mateusz Szymański
8 Kolejnym krokiem jest dokładne umycie szyb. Do tej czynności użyjemy innego preparatu z oferty Valvoline Eagle One 20/20 Auto Glass Cleaner. Środek ten usuwa zanieczyszczeń drogowe z szyb samochodowych. Usuwa także pozostałości dymu papierosowego z szyb wewnętrznych oraz tzw. mgłę winylową (spowodowaną procesem odparowywania pozostałości rozpuszczalnika elementów winylowych kokpitu i wnętrza samochodu).
Fot. Moto.wieszjak.pl
9 Przed użyciem tego preparatu należy sprawdzić, czy szmatka i ręce nie są zanieczyszczone woskiem lub silikonem. Dla lepszego rezultatu powierzchnia szyby powinna być zimna. Rozpylać na małej powierzchni szyby i czyścić suchą, miękką szmatką lub papierem. Aby uzyskać pożądany efekt należy dokładnie wyczyścić wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię szyb. Fot. Fotolia
10 Chromowane elementy również wymagają odświeżenia po zimie. Do tego celu używaliśmy preparatu Valvoline Glass Cleaner. Środek ten również może służyć do czyszczenia szyb oraz lusterek.
Fot. Moto.wieszjak.pl
11 Pamiętajmy o tym, aby podnieść wycieraczki z szyby. Później należy obficie spryskać powierzchnię szyby, a następnie wypolerować czystą suchą szmatką.
Fot. Moto.wieszjak.pl
12 Przy używaniu wszystkich preparatów chemicznych należy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim chronić je przed dziećmi i nie wdychać rozpylonych cieczy. Zawsze też stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach i nie wprowadzać chemikaliów do kanalizacji. Uwaga! Niektóre preparaty mogą powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA