| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > Opel Vectra A: wymiana żarówek

Opel Vectra A: wymiana żarówek

Znajomość wymiany żarówek we własnym samochodzie to podstawa. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić żarówki w Oplu Vectra A.

Bez względu na markę samochodu polecamy zakup specjalnego zestawu żarówek dedykowanych do naszego auta. Taki komplet zapewni nam spokojne podróżowanie. W razie potrzeby nie będziemy musieli szukać na stacji.

Zobacz też: Opel Vectra A: kontrola ciśnienia sprężania

Lampa przednia

Zaczynamy od przedniego reflektora. Na początku otwieramy przednią maskę. Następnie zdejmujemy tylną osłonę reflektora. Musimy docisnąć na dół rowkowaną powierzchnię i odpiąć zaczep osłony. Wyjmujemy wtyk złącza z żarówki a następnie ściskamy sprężynę przytrzymującą, wyjmujemy z zaczepów i odchylamy do boku. Wyjmujemy przepalona żarówkę. W przypadku świateł pozycyjnych należy wyjąć oprawkę żarówki światła pozycyjnego z reflektora.

Instalujemy nową żarówkę (pozycja) w oprawkę i dociskamy po czym obracamy w prawo. Wsuwamy oprawkę w reflektor. W przypadku świateł mijania nową żarówkę wkładamy tak aby występ na cokole wszedł w wycięcie otworu w reflektorze. Zakładamy na trzonek żarówki sprężynę i ściskamy ją po czym wprowadzamy w zaczepy. Na końcu podłączamy wtyk z przewodami i zakładamy osłonę.

Zobacz też: Opel Omega A: wymiana żarówki w komputerze pokładowym

W przypadku kierunkowskazów przednich żarówkę można wymienić bez demontażu lampy. W tym celu obracamy oprawkę żarówki w lewo i wyjmujemy ją. Wciskamy żarówkę w oprawkę i obracamy w lewo po czym całkowicie wyjmujemy. W jej miejsce wkładamy nową żarówkę i obracamy w prawo. Na końcu wkładamy oprawę żarówki w reflektor i obracamy ją w prawo.

Reflektor przeciwmgielny

Pierwszy krok to wymontowanie klapy odprowadzania wody. Następnie zdejmujemy osłonę reflektora poprzez obrócenie jej w lewo do momentu zwolnienia zaczepów. Teraz odłączamy druciany pałąk od reflektora i wymieniamy żarówkę. Ponownie zaczepiamy druciany pałąk i nakręcamy osłonę. Na samym końcu montujemy klapę odprowadzania wody.

Zobacz też: Opel Vectra A: obsługa paska klinowego

Lampa tylna

Pierwszy krok to przesunięcie zatrzasków mocujących do środka i wyjęcie całego zespołu żarówek. Wciskamy przepaloną żarówkę w lewo i wyjmujemy z obudowy. Nową żarówkę ponownie wciskamy i przekręcamy w prawo. Wkładamy całą obudowę w klosz lampy i dociskamy do momentu aż zatrzasną się mocowania.

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Odpinamy zaczepy lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej za pomocą śrubokręta i wyjmujemy całą lampkę ze zderzaka. Wyjmujemy wtyczkę z przewodami i ściskamy boczne zaczepy po czym odchylamy oprawkę żarówki z obudowy. Wciskamy żarówkę w oprawę i obracamy w prawo. Składamy klosz z oprawą i wkładamy lampkę w zderzak.

Zobacz też: Opel Vectra A: przegląd układu kierowniczego

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »