| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > BMW seria 3 E36: wymiana żarówek

BMW seria 3 E36: wymiana żarówek

Wymiana żarówek w BMW E36 jest czynnością łatwą, o ile wiemy na co zwrócić uwagę podczas wymiany. W poniższym poradniku opisaliśmy proces wymiany żarówki w BMW E36.

Wymianę żarówki w BMW E36 należy rozpocząć od otwarcie przedniej maski i wyłączenia świateł. W modelu sedan i coupe na powinniśmy podważyć i zdjąć pokrywę plastikową z tyłu reflektora. Następnie wyjąć złącze żarówki i odchylić sprężynę dociskową. Wtedy można wyjąć przepaloną żarówki. W przypadku świateł pozycyjnych należy wyjąć oprawkę z uchwytu reflektora, a następnie wyjąć żarówkę z oprawki.

Zobacz też: BMW seria 3 E36: wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych

Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Montujemy żarówkę w taki sposób żeby wycięcia pasowały w odpowiednie miejsca w oprawce. Zakładamy sprężynę dociskową i wpinamy złącze elektryczne i osadzamy oprawkę świateł pozycyjnych w reflektorze. W wersji compact należy obrócić w lewo odpowiednią oprawkę i wyjąć wtyk złącza. Pamiętajmy, że tutaj żarówka jest nierozłączna z oprawkę.

Przechodzimy do światła przeciwmgielnego przedniego. Na początku musimy wymontować reflektor. W tym celu wkładamy śrubokręt w górny otwór i odchylamy zaczep reflektora przeciwmgielnego. Następnie wyjmujemy cały reflektor i odpinamy złącze elektryczne. Teraz obracamy w lewo pokrywę tylną i zdejmujemy ją. Następnie odchylamy sprężynę dociskową i wyjmujemy żarówkę halogenową. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Teraz zajmiemy się wymianą żarówki w kierunkowskazie przednim. Pierwszy krok to wymontowanie lampy kierunkowskazu. W tym celu podważamy od góry zaczep mocujący. Najlepiej zrobić to za pomocą śrubokręta. Następnie obracamy oprawkę w lewo i wyjmujemy ją. Instalujemy nową żarówkę i wkładamy w oprawkę. Teraz obracamy ją w prawo i blokujemy. Montujemy klosz na swoje miejsce.

Przechodzimy do tylnej lampy. Tutaj jest specjalna osłona tylna, którą należy zdemontować. Obracamy specjalny zaczep o kąt prosty i wyjmujemy osłonę tylnej lampy. Lokalizujemy uszkodzoną żarówkę i wciskamy oprawkę i obracamy w lewo po czym wyjmujemy. Teraz wciskamy nową żarówkę i obracamy ją w prawo po czym blokujemy. Na końcu pozostaje oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Zobacz też: BMW seria 3 E36: wymontowanie chłodnicy

Demontujemy klosz oświetlenia poprzez wykręcenie 4 śrubek i wyjmujemy przepaloną żarówkę. Warto sprawdzić czy styki zapewniają odpowiedni kontakt i ewentualnie dociskamy je. Pamiętajmy, że żarówko musi być mocno osadzona. Jeżeli uszczelka jest uszkodzona to należy ją wymienić. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »