reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Przez jakie usterki samochód nie przejdzie przeglądu technicznego?

Przez jakie usterki samochód nie przejdzie przeglądu technicznego?

Zaostrzenie przepisów dotyczących przeglądu technicznego i większe kontrole stacji diagnostycznych mogą sprawić, że w tym roku więcej samochodów niż zwykle nie przejdzie przeglądu technicznego. Z jakimi usterkami auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Polska musi dostosować przepisy dotyczące przeglądów technicznych do norm europejskich. Oznacza to, że ulegną one zaostrzeniu. Stacje diagnostyczne mogą spodziewać się większej liczby kontroli. Z jakimi usterkami auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Zobacz też: Zmiana opon z drogowym testem koła

Luzy w układzie kierowniczym i układzie zawieszenia

Wciąż pozostawiająca wiele do życzenia kondycja polskich dróg sprawia, że elementy w układzie zawieszenia i układzie kierowniczym szybko się zużywają. Przed oddaniem samochodu do stacji diagnostycznej należy pozbyć się wszelkiego rodzaju luzów na sworzniach, tulejach i przy drążku kierowniczym.

Niesprawne światła

Żarówka w samochodzie może przepalić się w każdej chwili. Siedząc za kierownicą w ciągu dnia łatwo nie zauważyć, że któreś ze świateł jest niesprawne. Przed badaniem stanu technicznego naszego samochodu należy upewnić się, że wszystkie światła są sprawne.

Zobacz też: Mycie parowe samochodu – na czym to polega?

Opony

Opony na poszczególnych osiach muszą być takie same. Muszą mieć jedną markę i typ bieżnika. Bieżnik nie może być zbyt bardzo zużyty. Powinniśmy się upewnić, czy głębokość bieżnika jest większa niż 1,6 mm.

Rdza

Po okresie zimowym na naszych samochodach pojawia się więcej rdzy. Rdza na kluczowych elementach np. mocno skorodowane elementy przewodów hamulcowych, czy układu wydechowego dyskwalifikują każdy samochód.

Przyciemnione i popękane szyby

Jeżeli współczynnik przepuszczania światła w szybach naszego samochodu zejdzie poniżej 70 procent, nie przejdzie on przeglądu technicznego. Ponadto, jeżeli na przedniej szybie znajdują się jakieś pęknięcia, samochód również będzie miał problemy z pozytywnym przejściem przeglądu technicznego.

Wycieki płynów

Jeżeli w samochodzie są widoczne wycieki płynów musimy się tym zająć przed wizytą w stacji diagnostycznej. Trzeba usunąć wszelkie nieszczelności.

Ponadto badanie techniczne może się skończyć wynikiem negatywnym przez wiele innych niesprawności, czy niedociągnięć formalnych takich jak na przykład brak homologacji na butlę LPG.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama