| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji? Można skorzystać z danych skupiających informacje m.in. z wydziałów komunikacji i stacji diagnostycznych. Jak?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Serwis autoDNA.pl, który umożliwia sprawdzenie przeszłości samochodu używanego po numerze VIN wprowadził nową funkcjonalność: sprawdzenie historii uszkodzeń pojazdu pochodzącego z Francji. Dane na temat uszkodzeń, podobnie jak cały Raport Historii Pojazdu autoDNA dla pojazdów z Francji, pochodzą z centralnej ewidencji pojazdów. Dane te zawierają szczegółowe informacje z wydziałów komunikacji, stacji diagnostycznych, firm ubezpieczeniowych i leasingowych a także importerów i rzeczoznawców.

Zobacz też: Aktualny taryfikator mandatów 2017

Historia uszkodzeń

W sekcji „historia uszkodzeń” Raportu Historii Pojazdu autoDNA dla pojazdów z Francji, znajduje się informacja, czy pojazd odnotowano, jako uszkodzony. Dodatkowo w formie szczegółowego katalogu prezentowane są kategorie uszkodzeń.

Zobacz też: Aktualny taryfikator punktów karnych 2017 r.

Przykładowe kategorie uszkodzeń dostępne w katalogu: Kolizja, Wypadek, Uszkodzenia wskutek ataku na pojazd, Pożar.

W kolejnym elemencie raportu, zatytułowanym „szczegóły do historii uszkodzeń” następuje weryfikacja czy pojazd odnotowano, jako uszkodzony. Weryfikacja może zwrócić dwa możliwe wyniki:

Rezultat Pozytywny: Brak problemów

Opis: Przeprowadzone sprawdzenie pozwoliło ustalić, iż pojazd nie figuruje, jako uszkodzony w rejestrach naszych dostawców

Rezultat Negatywny: Odnotowano problem

Opis: Przeprowadzone sprawdzenie pozwoliło ustalić, iż pojazd figuruje, jako uszkodzony w rejestrach naszych dostawców.

Elementy uzupełniające Historię pojazdu z Francji, to informacje o wcześniejszym przeznaczeniu pojazdu oraz o ilości wcześniejszych właścicieli auta na terenie Francji. Dane te określają cel/warunki oraz intensywność użytkowania pojazdu (np.: pojazd zastępczy/demonstracyjny, taxi/przewóz itd.) a także raportują czy pojazd miał jednego lub wielu właścicieli przed eksportem auta za granicę.

Źródło: Materiały prasowe autoDNA.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »