| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak powstaje kolor samochodu?

Jak powstaje kolor samochodu?

Jak przygotowuje się nowy kolor karoserii samochodu? To długi proces, który wymaga nie tylko wyobraźni, ale też solidnych testów.

Jak odkryć nowy kolor? Mimo iż gama lakierów SEAT-a posiada szeroki wachlarz pięknych odcieni, jego zespół projektantów wciąż wymyśla nowe możliwości. Zmysły, intuicja i wyobraźnia – to ich jedyne narzędzia w tworzeniu samochodowej przyszłości.

Jest takie powiedzenie: jeśli uważasz, że ludzka wyobraźnia nie ma granic, spróbuj wymyślić nowy kolor. Dla projektantów SEAT-a to chleb powszedni. Wykorzystując różne inspiracje i wspinając się na szczyt wyobraźni wciąż odrywają nowe odcienie i zaszczepiają ich piękno w modele marki.

Zobacz też: Seat Ateca - pierwszy SUV hiszpańskiej marki

Jak przygotowuje się nowy kolor karoserii samochodu?

Przygotowanie nowego koloru nie jest proste – to długi i pracochłonny proces, w którym nic nie podlega przypadkowi. Przed wjechaniem modelu na taśmy montażowe projektanci przygotowują ponad 100 propozycji nowych lakierów.

Na tym nie koniec – przy testowaniu nowego lakieru zużywają ponad 1 000 litrów farby, tylko po to, by zobaczyć końcowy wynik na nadwoziu. Nic tak nie oddaje jego właściwości i piękna, jak sam samochód w świetle słonecznym.

Każdy model otrzymuje aż 7 warstw lakieru – by podnieść jego jakość, atrakcyjność i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Nasza praca zaczyna się już na 3 lata przed rozpoczęciem produkcji samochodu. Najpierw przyglądamy się trendom na rynku oraz analizujemy ich przyszłość, a następnie tworzymy nowe mieszanki i decydujemy, które z nich będziemy rozwijać” – mówi Jordi Font, szef Działu Projektowania Kolorów.

Zobacz też: Test Seat Leon X-Perience 2.0 TDI 184 4Drive DSG

Odkrycie nowego koloru to coś, co nie jest dostępne dla każdego – polega na przesunięciu kolejnej bariery wyobraźni i uwolnieniu nowych emocji. Dla projektantów SEAT-a, których głównymi narzędziami pracy są zmysły, to nie tylko codzienna praca, ale także pasja kreowania.

Źródło: SEAT

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prace nad nowym kolorem karoserii zaczynają się na 3 lata przed debiutem modelu na rynku.
Prace nad nowym kolorem karoserii zaczynają się na 3 lata przed debiutem modelu na rynku.

Prace nad nowym kolorem karoserii zaczynają się na 3 lata przed debiutem modelu na rynku.
Prace nad nowym kolorem karoserii zaczynają się na 3 lata przed debiutem modelu na rynku.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »