| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Dlaczego auta hybrydowe generują mniejsze koszty eksploatacji?

Dlaczego auta hybrydowe generują mniejsze koszty eksploatacji?

Samochody z napędem hybrydowym mają generować oszczędności nie tylko z tytułu niższego zużycia paliwa w mieście, ale i ogólnego mniejszego zużycia auta. Dlaczego?

Auta hybrydowe mają mniej skomplikowaną budowę?

Niskie koszty eksploatacji są od lat jedną z niezaprzeczalnych zalet samochodów hybrydowych Toyoty, co doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy obsługujące duże floty pojazdów, dokładnie analizujące koszty przed zakupem. Potwierdzeniem wyjątkowej opłacalności hybryd są najnowsze wyniki badań firmy Tec-RMI, przeprowadzone na zamówienie niemieckiego magazynu flotowego BFP Fuhrpark.

Jak wynika z badań Tec-RMI, niezależnego ośrodka analiz przemysłu motoryzacyjnego, samochody hybrydowe Toyoty pozwalają w okresie 3 lat eksploatacji zaoszczędzić użytkownikowi do 1000 Euro na samych przeglądach serwisowych. Badanie zostało wykonane na zlecenie magazynu flotowego BFP Fuhrpark. Do analizy zostały wybrane modele hybrydowe i hybrydowe plug-in różnych producentów. Za okres eksploatacji przyjęto 36 miesięcy i przebieg 120 tys. km.

Zobacz też: Sprzedaż aut hybrydowych rośnie, liczba ich kradzieży także!

Jedynymi samochodami w zestawieniu, generującymi oszczędności dla użytkownika w stosunku do innych napędów, okazały się Toyota Auris Hybrid i Lexus IS 300h. Auris Hybrid pozwoli zaoszczędzić 300 Euro względem wersji z napędem Diesla i 160 Euro względem napędu benzynowego. W przypadku Lexusa IS 300h oszczędności te wyniosły 1000 Euro.

Wartości te potwierdzają najwyższą efektywność napędu hybrydowego Toyoty, która wynika m.in. z:

  • systemu odzyskiwania energii z hamowania, dzięki któremu zużycie klocków hamulcowych jest wyraźnie niższe niż w przypadku konwencjonalnego napędu (wymiana eksploatacyjna klocków co ok. 100 tys. km.);
  • ogumienia, zużywającego się wolniej niż w przypadku innych samochodów;
  • układu wydechowego o trwałości o 5 lat dłuższej niż w przypadku konwencjonalnych napędów;
  • trwałości świateł LED na poziomie 20 lat
  • braku tradycyjnego alternatora, rozrusznika, sprzęgła czy wielu pasków napędowych znanych z napędów konwencjonalnych.

W ciągu ostatnich 4 lat sprzedaż samochodów hybrydowych do klientów instytucjonalnych w Europie wzrosła dwukrotnie, z 20 tys. sztuk w 2011 roku do 40 tys. sztuk w 2014 roku. W zeszłym roku klienci w Europie kupili łącznie 178 tys. samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa.

Źródło: materiały prasowe Toyoty na podstawie http://www.fuhrpark.de/download/archiv/2015/bfp_2015_07-08/index.html

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Żakiewicz Górczak Gawińska Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »