reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Ekonomizer paliwa. Do czego służy?

Ekonomizer paliwa. Do czego służy?

Kierowcy od lat zadają sobie jedno pytanie: jak sprawić żeby samochód palił jak najmniej? Z odpowiedzią też od lat przychodzi im właśnie ekonomizer paliwa.

Na koszty eksploatacji samochodu składa się m.in. utrata wartości, zakup ubezpieczenia czy przeglądy okresowe. Jednym z kluczowych - bo dotykających kierowcę każdego dnia - są wydatki związane z zakupem paliwa. Jak je regulować? Oczywiście w pierwszej kolejności warto wybrać model samochodu wyposażony w silnik o optymalnym "apetycie". To jednak nie koniec, bo producenci dają kierowcy jeszcze jedno narzędzie. Mowa o urządzeniu takim jak ekonomizer paliwa.

Ekonomizer paliwa jest wskaźnikiem, który pokazuje kierowcy chwilowe zużycie benzyny lub oleju napędowego. Na tej podstawie jest on w stanie dostosować technikę jazdy do osiągnięcia możliwie najniższego spalania. Ekonomizer paliwa może przyjąć jedną z dwóch form. Dla przykładu w samochodach BMW wyposażonych w standardowe zegary jest analogowym wskaźnikiem. W nowoczesnych konstrukcjach wskaźnik często staje się elementem komputera pokładowego. Ekonomizer silnika obecnie coraz częściej pełni jeszcze jedną rolę. Wskazuje kierowcy kiedy jednostka napędowa pracuje maksymalnie oszczędnie - często za pomocą kontrolki lub informacji o konieczności wrzucenia wyższego lub niższego biegu.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ekonomizer paliwa. Do czego służy?
Ekonomizer paliwa. Do czego służy?

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Posyniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama