reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Czy można naprawić pękniętą szybę telefonem?

Czy można naprawić pękniętą szybę telefonem?

Na polskich drogach pełno jest różnych zanieczyszczeń i drobnych kamieni, które podbijane kołami jadących samochodów powodują pęknięcia szyb. Eksperci zajmujący się naprawami szyb stworzyli aplikację, która pomoże ocenić, czy ubytek kwalifikuje szybę do naprawy, czy do wymiany. Dodatkowo urządzenie wskaże najbliższy serwis, który pomoże naprawić lub wymienić szybę.

Bezpłatna aplikacja mobilna NordGlass, do pobrania na stronie www.nordglass.pl,  w Appstore oraz w Google Play, dostępna jest dla posiadaczy iPhonów oraz smartfonów z systemem operacyjnym Android. Użytkownicy rozwiązania, korzystając z intuicyjnego menu, mogą szybko odnaleźć fachowe porady, które ułatwią życie każdemu kierowcy, sprawdzić możliwość bezgotówkowej naprawy, natychmiast połączyć się ze swoim ubezpieczycielem oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat firmy NordGlass, przebiegu procesu naprawy, a także listy najbliższych punktów serwisowych.

Zobacz też: Volkswagen Golf VII: Jak działa system Dynamic Light Assist?

Szybka diagnoza – sprawna naprawa

Jedną z funkcji aplikacji NordGlass jest możliwość dokonania wstępnej diagnozy stopnia uszkodzenia szyby. Postępując zgodnie ze szczegółową instrukcją, krok po kroku, kierowca w awaryjnej sytuacji jest w stanie w przybliżeniu ocenić, czy szkodę można naprawić, czy też konieczna jest całkowita wymiana szyby. Analizę uszkodzenia należy rozpocząć od określenia rodzaju szyby. W zależności od tego, czy jest to szyba czołowa, boczna lub tylna otrzymamy informację jak dalej postępować. W przypadku ubytku w szybie czołowej dodatkowo należy określić wielkość uszkodzenia, W tym celu można skorzystać z funkcji „sprawdź wielkość”. Wystarczy wówczas zbliżyć telefon do szyby na odległość dłuższego boku karty kredytowej i poczekać aż na ekranie wyświetli się czerwony okrąg. Jeśli uszkodzenie przekracza rozmiar zaznaczonego obszaru, to szyba nie kwalifikuje się do naprawy i należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią serwisu NordGlass lub złożyć zamówienie na wymianę szyby w jednym z najbliższych punktów serwisowych zasugerowanych przez aplikację. Jeśli ubytek mieści się w czerwonym okręgu, należy określić dokładne miejsce uszkodzenia. W przypadku, gdy uszkodzenie znajduje się nie dalej niż 10 cm od krawędzi szyby – najprawdopodobniej kwalifikuje się ono do naprawy. Jeśli odległość od krawędzi szyby jest jednak mniejsza niż 10 cm to należy dokonać wymiany szyby w najbliższym serwisie. Należy pamiętać, że choć mobilna aplikacja NordGlass w awaryjnej sytuacji pozwoli nam dokonać wstępnej oceny stanu naszej szyby to ostateczna weryfikacja uszkodzenia i kwalifikacja szyby do naprawy lub wymiany odbywa się w punkcie serwisowym NordGlass.  

Zobacz też: Jak serwisować układ oświetlenia pojazdu?

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ekran startowy aplikacji
Ekran startowy aplikacji

Sprawdzanie wielkości uszkodzenia
Sprawdzanie wielkości uszkodzenia

Pomiar wielkości uszkodzenia
Pomiar wielkości uszkodzenia

Wykaz najbliższych punktów serwisowych
Wykaz najbliższych punktów serwisowych

Wykaz najbliższych filii firmy
Wykaz najbliższych filii firmy

Określenie odległości między uszkodzeniami
Określenie odległości między uszkodzeniami

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama