| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak wybudować kanał w garażu? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybudować kanał w garażu? Na co zwrócić uwagę?

W sytuacji, gdy chcemy na własną rękę zdiagnozować usterkę samochodu zlokalizowaną m.in. w zawieszeniu lub układzie kierowniczym, pomocny może okazać się kanał rewizyjny w garażu. Jednak wiele garaży takiego kanału nie posiada. Czy warto budować kanał w garażu? Na co uważać podczas budowy?

Potrzebne materiały w zależności od przyjętej technologi mogą nas kosztować od około 400-1000zł. Głównym kosztem będzie beton i bloczki oraz ewentualne szalunki i zbrojenia, deski do przykrycia kanału. Koszt wykonania podniesie ewentualna instalacja elektryczna. Budując kanał i zwracając uwagę na oszczędności pamiętajmy jednak, że w przyszłości będziemy wchodzić tam osobiście, a nad nami będzie znajdował się ciężki samochód.

A może podnośnik zamiast kanału?

Całkowity koszt wykonania kanału wraz z robocizną przekraczający nawet 4000 zł każe zastanowić się zakupem podnośnika. Nowe podnośniki to wydatek minimum dwu- trzykrotnie wyższy. Natomiast można znaleźć używane sztuki za kwoty zbliżone do wspomnianych 4000 zł. Jednak, abyśmy przy samochodzie mogli wygodnie pracować, nasz garaż powinien mieć około cztery metry wysokości. Sam podnośnik zajmuje miejsce na podłodze, więc powinniśmy dysponować też przestrzenią z przodu i z tyłu oraz z boku samochodu. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pamiętajmy również o tym, że podnośnik potrzebuje także czynności obsługowych, a jego mechanizmy z biegiem czasu zużywają się i podlegają wymianie. Dodatkowo w warsztacie, w którym był eksploatowany, z pewnością nie stał bezczynnie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Snopek

Młodszy Konsultant ds. Projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »