reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak opisać hałasy mechanikowi?

Jak opisać hałasy mechanikowi?


Hałas to niewątpliwie pierwsza oznaka psucia się jakiegoś elementu samochodu. Dobry mechanik potrafi zdiagnozować usterkę na podstawie charakterystycznego dla niej odgłosu, dlatego podpowiadamy, jak mu w tym pomóc.

Inne hałasy

Przede wszystkim, aby podsłuchać nasz samochód i jego usterkę, musimy zminimalizować inne hałasy. Wyłączmy radio, nawiew, klimatyzację i zamknijmy szyby. Testujmy auto na możliwie gładkiej drodze bez wybojów, chyba że dziwne dźwięki pojawiają się tylko w trakcie najeżdżania na nierówności. Stwórzmy sobie odpowiednie warunki do nasłuchiwania.

Zobacz również: Dlaczego dymi silnik?

Kiedy słychać

Musimy zaobserwować, kiedy samochód wydaje dziwne dźwięki. Chodzi dokładnie o czas i czynność, która jest wykonywana. Np. auto może hałasować podczas skręcania, dodawania gazu, hamowania i przyspieszania. Dla mechanika będzie to ważne, gdyż już zasugeruje, która część może być popsuta, ponieważ będzie hałasować tylko wtedy, kiedy jest używana.

Gdzie słychać

Ponieważ najczęściej różne dźwięki słychać podczas jazdy, będziemy musieli oddać komuś kierownicę, abyśmy sami mogli nasłuchiwać, skąd dobiega hałas. Możemy ewentualnie kogoś poprosić, aby nasłuchiwał, jeśli nie chcemy, aby inna osoba prowadziła nasze auto. Informacja, skąd pochodzi dźwięk jest bardzo ważna dla mechanika.

Zobacz również: Jak wygląda prawidłowa obsługa silnika?

Opis powinien być klarowny. Mechanik wcale nie musi wiedzieć, co dla nas oznacza „trzeszczenie” czy „stukanie”. Lepiej pomyśleć o porównaniu tych dźwięków do czegoś ogólnie znanego.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama