Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa w benzynie?

Filtr paliwa: do czego służy?
Czy w paliwie znajdują się zanieczyszczenia? Bardzo często tak. I czasami są one tankowane do baku na stacji benzynowej, a czasami pochodzą z samego zbiornika – np. wtedy, gdy jest on skorodowany. Filtr paliwa ma za zadanie odcedzać je tak, aby benzyna trafiająca do komory spalania była w pełni czysta. I obecnie znaczenie tego osadnika jest szczególnie ważne. Szczególnie przy wtrysku bezpośrednim, który wymaga precyzyjnego dawkowania i precyzyjnej jakości paliwa.
Co ile wymieniać filtr paliwa?
Kluczem do sukcesu jest regularna wymiana filtra paliwa. Najczęściej nowy osadnik zaleca się montować raz na 30 do 60 tys. km. Informację w sprawie ostatecznego interwału przekaże kierowcy mechanik, ewentualnie może on znaleźć ją w książce obsługi pojazdu. Ile kosztuje nowy filtr paliwa? Nie jest drogi. Na ogół jego cena nie przekracza jakiś 100 zł – w przypadku zakupu części w sklepie motoryzacyjnym.
Zapchany filtr paliwa
Jeżeli kierowca zignoruje interwał wymiany filtra paliwa, ewentualnie po prostu o nim zapomni, rozmyte zanieczyszczenia czy woda z czasem ograniczą efektywność przepływu paliwa. A to spowoduje pojawienie się jednego z serii problemów. Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa w benzynie? Lista jest dość długa. Całe szczęście postawienie poprawnej diagnozy przez fachowego mechanika nie powinno być przesadnie trudne.
Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa w benzynie?
- spadek mocy silnika
- szarpanie silnika w czasie przyspieszania
- silnik może gasnąć w czasie jazdy
- problemy z rozruchem
- wyższe zużycie paliwa
- wyraźne dymienie z rury wydechowej
- wyczuwalny zapach oleju
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
Komentarze(3)
Pokaż: