reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Napęd i skrzynia biegów > Nagar pod korkiem oleju. Co oznacza?

Nagar pod korkiem oleju. Co oznacza?

Olej silnikowy w miarę zużycia staje się coraz ciemniejszy - szczególnie w silnikach diesla. Co jednak oznacza sytuacja, w której podczas dolewki smarowidła kierowca zauważy nagar pod korkiem oleju? Czy to zawsze wiąże się z remontem?

Nagar pod korkiem oleju znaleziony oznacza na ogół występowanie jednego z dwóch scenariuszy. W pierwszym kierowca powinien zareagować natychmiast i jak najszybciej przeprowadzić remont silnika. W drugim przyczyny występowania mazi pod korkiem oleju są dużo mniej groźne i można się ich pozbyć już podczas wizyty w warsztacie wartej 150 - 200 złotych.

Nagar pod korkiem oleju - to wilgoć?

W sytuacji, w której kierowca odkryje nagar pod korkiem oleju, ale jednocześnie smarowidło jest klarowne i ma prawidłową barwę, nie musi obawiać się poważnych uszkodzeń silnika. Maź pod korkiem oleju oznacza w takim przypadku głównie wilgoć, która podczas pracy silnika związała się z emulgatorem zawartym w oleju. Zjawisko pojawia się przede wszystkim w tych silnikach, które przez większą część eksploatacji pracują niedogrzane - np. są eksploatowane w mieście na krótkich dystansach. Co w takim przypadku? Wystarczy, że kierowca pojedzie do warsztatu i wymieni olej na nowy.

Nagar pod korkiem oleju - uszczelka?

Gdy kierowca podczas próby dolewki smarowidła odkryje nagar pod korkiem oleju (tzw. masło lub majonez), powinien sprawdzić czy podobna sytuacja nie występuje również na bagnecie służącym do kontroli poziomu oleju. Jeżeli tak, scenariusz jest maksymalnie pesymistyczny. Oznacza bowiem uszkodzenie uszczelki pod głowicą i mieszenie się oleju z płynem chłodzącym. Naprawa? Konieczny jest remont silnika, a ten kosztuje na ogół od 3 do nawet 7 - 8 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że naprawa powinna być wykonana jak najszybciej. Uszkodzenie będzie bowiem postępować.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nagar pod korkiem oleju. Co oznacza? Fot. Fotolia
Nagar pod korkiem oleju. Co oznacza? Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama