| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Nadwozie > Na czym polega hydrofobizacja?

Na czym polega hydrofobizacja?

Bezpieczeństwo jazdy w ogromnej mierze zależy od widoczności jaką dysponuje kierowca. Aby ją poprawić warto zastanowić się nad wykonaniem tzw. hydrofobizacji. Na czym polega ten zabieg?

Zwiększenie przejrzystości przedniej szyby

Niezależnie od pory roku szyby samochodowe powinny być w nienagannym stanie. Na przełomie lata i jesieni widoczność dodatkowo utrudniają pierwsze intensywne deszcze. Warto zatem zastosować rozwiązania, które nawet przy niesprzyjającej aurze pogodowej umożliwią kierowcy bezpieczną jazdę i poprawną ocenę sytuacji na drodze. 

„Tegoroczne lato rozpieszczało nas dobrą pogodą i sporadycznymi opadami deszczu. Wrzesień to jednak dobry moment by pomyśleć o tym, by zawczasu zabezpieczyć auto przed nieuchronnie nadciągającą jesienią i zimą.” – mówi ekspert z NordGlass i dodaje - „Choć wydawać może się to oczywiste to warto raz jeszcze podkreślić, że widoczność szyb ma kluczowe znaczenie dla poprawnej oceny sytuacji na drodze. Kierowcy niby o tym wiedzą, ale często bagatelizują tę kwestię, dając priorytet innym aspektom związanym z pielęgnacją auta. Zapewniam, że warto i szybom poświęcić chwilę uwagi. Nie chodzi jednak o ich regularne mycie, ale trwałe zapewnienie im odpowiedniej powłoki, która niezależnie od natężenia opadów deszczu lub też śniegu zagwarantuje dobrą widoczność. Jest to istotne, ponieważ w słoneczny dzień wszelkie smugi i zabrudzenia widoczne na powierzchni szyby zafałszowują obraz widziany przez kierowcę. W czasie ulewy, zbierające się krople i strugi deszczu uniemożliwiają z kolei precyzyjną ocenę sytuacji. W obu przypadkach nie trudno o wypadek.”

Zobacz też: Jak pozbyć się problemu parujących szyb?

Hydrofobizacja - co to jest?

W polepszeniu komfortu jazdy nieoceniony okaże się oferowany w salonach NordGlass zabieg hydrofobizacji. Możemy zdziwić się, jak wielką „zobaczymy” różnicę w przejrzystości szyb po wykonaniu usługi.

„Wielu kierowców dopóki nie spróbuje, nie potrafi w pełni ocenić różnicy, jaką daje jazda samochodem z szybą pokrytą powłoką hydrofobową.  A faktycznie jest ona dostrzegalna od razu. Nałożona po zewnętrznej stronie szyby powłoka hydrofobowa zmniejsza aż o 70% podatność na zabrudzenia i poprawia ostrość widzenia. Wygładza również powierzchnię szyby czołowej. Dzięki temu o 60% zmniejsza się konieczność używania płynu do spryskiwaczy. Powoduje to efekt „niewidocznej wycieraczki”, który zauważymy już przy prędkości 60 – 70 km/h. Warstwa hydrofobowa, wyrównując relatywnie szorstką powierzchnię szyby, na której osadza się brud stanie się gładka. Odkraplanie wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie smug, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń, które zamiast osadzać się na szybie swobodnie będą z niej spływać. Warto podkreślić, że dzięki temu znacząco zmniejszy się również potrzeba używania wycieraczek samochodowych. Wybiegając w przyszłość mogę zapewnić, że w okresie przymrozków zabieg przeprowadzany w serwisach NordGlass w znaczący sposób ułatwia oczyszczanie zaszronionych szyb.” – wskazuje ekspert z największej ogólnopolskiej sieci wymiany i naprawy szyb samochodowych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Ekspert w dziedzinie ociepleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »