| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Nadwozie > Auta w jakim kolorze są najbardziej nielubiane przez ptaki?

Auta w jakim kolorze są najbardziej nielubiane przez ptaki?

Okazuje się, że w zależności od koloru auta różny jest stopień ryzyka, że zostanie ono zanieczyszczone ptasimi odchodami. Zobacz jaki kolor lakieru jest wyjątkowo nielubiany przez ptaki.

Większość kierowców prędzej czy później napotyka na problem ptasich odchodów, które brudzą karoserie ich samochodów. Dla wielu kłopoty te bywają mocno uciążliwe, jeżeli powtarzają się notorycznie. Gołębie swoimi ekskrementami mogą poczynić duże szkody dla auta.

Czerwony przyciąga

Kierowcy jakich samochodów mogą się czuć najbezpieczniej? W przeprowadzonym przed rokiem badaniu w kilku większych brytyjskich miastach ustalono kolor lakieru, najczęściej i najrzadziej brudzony przez ptasie odchody. Samochody w kolorze zielonym są zanieczyszczane najrzadziej, zaraz po nich auta srebrne, białe i czarne. Najbardziej narażone są auta w kolorze czerwonym – tych gołębie wyjątkowo nie lubią.

Zobacz też: Ptasie odchody - dlaczego niszczą lakier auta? Jak z nimi walczyć?

Pojazdów nie da się w żaden sposób kompletnie zabezpieczyć przed gołębimi odchodami, bo niejako jest to problem naturalny. Można natomiast zminimalizować prawdopodobieństwo takich zanieczyszczeń, parkując samochód przy budynkach zabezpieczonych tzw. BirdSystemem, odstraszającym gołębie z miejsc, gdzie mogłyby się stadnie gromadzić. Zaparkowanie auta tam, gdzie przebywanie ptaków jest ograniczone dzięki modułom odstraszającym, automatycznie zmniejsza prawdopodobieństwo pozostawienia przez ptaki nieczystości na karoserii auta.

BirdSystem - to marka firmy INWEN, która od roku 2000 z sukcesem oferuje rozwiązania pozwalające na skuteczne zabezpieczenie obiektów przed niepożądaną obecnością ptaków. BirdSystem to jedyny w Polsce producent profesjonalnych modułów mechanicznych z końcówkami zabezpieczającymi ptaki przed zranieniem.

Zobacz też: Jak radzić sobie z ptasimi odchodami na karoserii?

Źródło: materiały prasowe Good One Group

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »