reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Nadwozie > Jak zamontować/przykleić reklamę lub naklejkę na samochodzie?

Jak zamontować/przykleić reklamę lub naklejkę na samochodzie?

W jaki sposób okleić firmowy samochód? Gdzie znajdę usługi naklejania reklam na samochodzie? Ile to kosztuje? Poniżej przedstawiamy różne techniki montażu reklamy na samochodzie oraz przybliżone ceny wykonania takiej usługi.

Jeżeli nosimy się z zamiarem oklejenia naszego samochodu, będziemy mieli do wyboru co najmniej kilka technik. Kryterium wyboru będą w tym przypadku: jakość i szczegółowość grafiki, którą chcemy umieścić na swoim samochodzie, a także powierzchnia (jej wielkość oraz rodzaj przetłoczeń na naszym samochodzie).

Tylko napisy

Jeżeli na karoserii chcemy umieścić jedynie napisy, będziemy mogli użyć wycinanej, kolorowej folii samoprzylepnej. W tym przypadku każdy element jest naklejany osobno. Na rynku znajdziemy również firmy, które dostarczają cały wymagany przez nas napis (np. adres strony www) naniesiony na przeźroczystym nośniku, czyli tzw. folii transportowej. Napis możemy przykleić w całości, a następnie przeźroczystą folię usuwa się.

Zobacz też: Jak przywrócić blask lakieru?

Innym sposobem na niewielką reklamę jest druk na folii magnetycznej. Może to być druk zarówno o niskiej rozdzielczości w postaci napisów i prostych brył oraz o wysokiej rozdzielczości, w technice druku solwentowego precyzyjnego. Na naszej folii będziemy mogli wtedy umieścić na przykład zdjęcie. Jednak ze względu na ograniczoną powierzchnię takiej reklamy powinniśmy się zastanowić, czy większa ilość szczegółów nie zmniejszy jej czytelności. Zaletą magnesu jest możliwość szybkiego usunięcia w przypadku, kiedy nie życzymy sobie eksponowania nazwy firmy.

Jednak stabilne umocowanie zapewni mu tylko płaska powierzchnia. Dodatkowo znane są przypadki przesuwania się takich reklam podczas jazdy z bardzo dużymi prędkościami. Warto również pamiętać, aby taką folię magnetyczną czasem zdjąć z samochodu i oczyścić, aby nie spotkała nas przykra niespodzianka, gdy samochód jest często parkowany w nasłonecznionym miejscu.

Reklama na większej powierzchni samochodu

Jeżeli chcemy okleić więcej, niż jeden element samochodu, możemy wybrać reklamę wielkoformatową na folii wylewanej. Często oferowane są dwie jakości druku solwentowego. Tańsza opcja pozwala na drukowanie nieskomplikowanych kształtów. Natomiast dzięki droższej uzyskujemy możliwość umieszczenia bardzo szczegółowych zdjęć. Istnieje także możliwość łączenia metody wektorowej i solwentowej, co obniża koszt oklejenia. Jednak folia wylewana pozwala nam na oklejenie całości samochodu jednym kawałkiem. Pracownia drukująca taką reklamę powinna dobrać odpowiednią folię do przetłoczeń naszego samochodu. Inny rodzaj folii (bardziej elastyczny) zostanie także wybrany, jeżeli przyklejamy ją na plandekę auta dostawczego.

Zobacz też: Jak polerować karoserię auta?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jak zamontować/przykleić reklamę lub naklejkę na samochodzie?
Jak zamontować/przykleić reklamę lub naklejkę na samochodzie?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama