reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Nadwozie > Jak zabezpieczyć lakier na deszczowe dni?

Jak zabezpieczyć lakier na deszczowe dni?

Utrzymanie czystego auta w mokre dni to nie lada problem. Lakier naszego samochodu jest najbardziej narażony w deszczowe dni. Poniżej kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

Często zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że auto stojące na światłach obok nas jest czyste, pomimo, że leje deszcz i są ogromne kałuże na jezdni. Utrzymanie samochodu w takim stanie nie jest trudne, lecz wymaga trochę czasu. Pierwszy i najważniejszy punkt, to dobre i dokładne umycie samochodu. Zabieg ten możemy wykonać w myjni automatycznej lub własnoręcznie w domu, jeżeli mamy taką możliwość.

Zobacz również: Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Gdy zdecydujemy się na myjnię samoobsługową, musimy pamiętać o tym, aby użyć gąbki, ponieważ ubity brud na aucie nie zejdzie od samej myjki ciśnieniowej. Unikamy myjni automatycznej, ponieważ nie jest ona w stanie umyć dokładnie auta w trudno dostępnych miejscach. Co więcej wirujące rolki mogą wyrządzić więcej szkód, niż korzyści. Kiedy umyliśmy dobrze auto przystępujemy do jego osuszenia. Wycieramy tylko miejsca, w których woda będzie utrzymywać się bardzo długo, na przykład klapka wlewu paliwa, zawiasy drzwi przednich i tylnych. Nie wycieramy całego auta, na przykład dachu, czy deski.

Kolejnym etapem jest naniesienie wosku. Można to wykonać dwoma metodami. Pierwsza metoda automatyczna, w myjni samoobsługowej. Woskujemy powierzchnię auta około 3-4 minut, po czym czekamy około 2 minut i przystępujemy do nabłyszczania auta wodą demineralizowaną. Kiedy zdecydujemy się na manualną metodę, samodzielnie nanosimy wosk rozprowadzając go tzw. okrężnymi ruchami, po czym przecieramy czystą szmatką.

Zobacz również: Wady i zalety myjni automatycznej

Mimo, że w tej metodzie nie wykorzystamy wody demineralizowanej efekt jest o wiele bardziej widoczny, niż przy myjni samoobsługowej. Mamy większą gwarancję na to, że wszelka woda oraz zabrudzenia spłyną po naszym samochodzie i nie zostawią śladu. Istnieją inne metody, które wykorzystują specjalne myjnie. Polegają one na myciu samochodu 4 razy do roku. Zostają położone specjalne warstwy wosków oraz detergentów, które gwarantują posiadanie czystego samochodu na około 3 miesiące. Koszt takiej usługi mieści się w granicach od 100 do 200 złotych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama