| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Nadwozie > Jak zabezpieczyć lakier na deszczowe dni?

Jak zabezpieczyć lakier na deszczowe dni?

Utrzymanie czystego auta w mokre dni to nie lada problem. Lakier naszego samochodu jest najbardziej narażony w deszczowe dni. Poniżej kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

Często zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że auto stojące na światłach obok nas jest czyste, pomimo, że leje deszcz i są ogromne kałuże na jezdni. Utrzymanie samochodu w takim stanie nie jest trudne, lecz wymaga trochę czasu. Pierwszy i najważniejszy punkt, to dobre i dokładne umycie samochodu. Zabieg ten możemy wykonać w myjni automatycznej lub własnoręcznie w domu, jeżeli mamy taką możliwość.

Zobacz również: Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Gdy zdecydujemy się na myjnię samoobsługową, musimy pamiętać o tym, aby użyć gąbki, ponieważ ubity brud na aucie nie zejdzie od samej myjki ciśnieniowej. Unikamy myjni automatycznej, ponieważ nie jest ona w stanie umyć dokładnie auta w trudno dostępnych miejscach. Co więcej wirujące rolki mogą wyrządzić więcej szkód, niż korzyści. Kiedy umyliśmy dobrze auto przystępujemy do jego osuszenia. Wycieramy tylko miejsca, w których woda będzie utrzymywać się bardzo długo, na przykład klapka wlewu paliwa, zawiasy drzwi przednich i tylnych. Nie wycieramy całego auta, na przykład dachu, czy deski.

Kolejnym etapem jest naniesienie wosku. Można to wykonać dwoma metodami. Pierwsza metoda automatyczna, w myjni samoobsługowej. Woskujemy powierzchnię auta około 3-4 minut, po czym czekamy około 2 minut i przystępujemy do nabłyszczania auta wodą demineralizowaną. Kiedy zdecydujemy się na manualną metodę, samodzielnie nanosimy wosk rozprowadzając go tzw. okrężnymi ruchami, po czym przecieramy czystą szmatką.

Zobacz również: Wady i zalety myjni automatycznej

Mimo, że w tej metodzie nie wykorzystamy wody demineralizowanej efekt jest o wiele bardziej widoczny, niż przy myjni samoobsługowej. Mamy większą gwarancję na to, że wszelka woda oraz zabrudzenia spłyną po naszym samochodzie i nie zostawią śladu. Istnieją inne metody, które wykorzystują specjalne myjnie. Polegają one na myciu samochodu 4 razy do roku. Zostają położone specjalne warstwy wosków oraz detergentów, które gwarantują posiadanie czystego samochodu na około 3 miesiące. Koszt takiej usługi mieści się w granicach od 100 do 200 złotych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »