reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > LPG > Koszt instalacji LPG, a zwrot inwestycji

Koszt instalacji LPG, a zwrot inwestycji

Czy tańsze instalacje LPG przynoszą tak samo efektywny zwrot inwestycji, jak droższe? Nie. Dlaczego?

Koszt instalacji – podstawowe kryterium dla wielu osób zainteresowanych montażem. Stąd pokusa, by dobierać poszczególne elementy troszkę przypadkowo, ale z naciskiem na jak najniższą cenę. Czy to się jednak opłaca? Czy coś przypadkowego może zapewnić spokój na lata i przekonać do swoich atutów? 

Zobacz też: Diesel zasilany LPG - test długodystansowy

Co wpływa na zwrot inwestycji w instalację LPG?

Decyzję o montażu instalacji LPG w pojeździe najczęściej podejmują użytkownicy, którzy często podróżują, a w związku z tym ich samochody wykonują duże przebiegi roczne. W tej sytuacji, kupując samochód, zwracają uwagę na wygodę jazdy, wyposażenie wpływające na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wybierają modele o uznanej trwałości i niezawodności. Bezawaryjność odgrywa kluczową rolę także w przypadku pojazdów flotowych, gdy bardzo istotny staje się czynnik ekonomiczny, czyli koszty eksploatacji. Każda ewentualna, niespodziewana awaria oznacza wyłączenie pojazdu z ruchu, niezrealizowanie celów i zadań jego użytkownika, konieczność zastosowania pojazdu zastępczego. A to oznacza stracony czas i koszty, jakie trzeba ponieść, by samochód przywrócić do sprawności. Na tym tle widać, że kierowanie się wyłącznie najniższą ceną instalacji gazowej montowanej w samochodzie, a nie jakością i trwałością wchodzących w jej skład elementów, jest zaprzeczeniem tezy o tym, że chcemy oszczędzać.

Zobacz też: Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Jakość instalacji LPG jest oparta na jakości podzespołów

Zamontowanie tanich wtryskiwaczy gazowych zajmuje tyle samo czasu, co zamontowanie wtryskiwaczy nieco droższych, czyli koszt usługi jest w pełni porównywalny. Zyskać za to można znacznie więcej. Jakość materiałów i staranność wykonania wtryskiwaczy z „wyższej półki” przekładają się na kilkakrotnie dłuższą eksploatację. Podobnie rzecz wygląda z reduktorem-parownikiem. Wybór modelu charakteryzującego się niskimi parametrami użytkowymi, słabą wydajnością i trwałością, ale za to niską ceną, będzie nas cieszył znacznie krócej niż wybór dobrego i trwałego urządzenia. W efekcie nasze oszczędności uzyskane w trakcie montażu okażą się pozorne, gdyż będą wiązać się z wyższymi wydatkami podczas eksploatacji. Dobrze dobrana, skompletowana przez producenta instalacja gazowa będzie cieszyć użytkownika nie tylko oszczędnościami poczynionymi przy dystrybutorze, ale także oszczędzi wielu niespodziewanych i przykrych napraw. Montaż kompletnych markowych instalacji daje pełną gwarancję satysfakcji oraz poprawności działania w pojazdach, do których są przeznaczone. Zastosowane przez producentów kompletacje instalacji dają pewność nie tylko prawidłowego montażu i wieloletniej eksploatacji, ale również właściwej obsługi układu gazowego podczas przeglądów okresowych.

Zobacz też: Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

reklama

Czytaj także

Ekspert:

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Koszt instalacji LPG, a zwrot inwestycji.
Koszt instalacji LPG, a zwrot inwestycji.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama