REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

 ELPIGAZ
ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.
Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA.
Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA wkracza w świat silników benzynowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim jak i pośrednim. Wyjaśniamy jego działanie.

Pierwszy zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

Sterownik Stella BELLA, należący do serii EXTRAline, umożliwia konwersję na zasilanie gazem LPG (propan-butan) i CNG (sprężony metan) w silnikach 2-8-cylindrowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim benzyny (do komory silnika), jak i wielopunktowym wtryskiem pośrednim benzyny do kolektora ssącego. Wykorzystuje nowy algorytm, który kontroluje mieszankę paliwowo-powietrzną w różnych warunkach pracy silnika. Dodatkowo, podłączenie pod OBD pozwala na odczyt parametrów pracy silnika oraz automatyczną korekcję składu mieszanki paliwowo-powietrznej.

REKLAMA

Zobacz też: LPG - z czego się składa i jakie ma właściwości?

Jak działa sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

REKLAMA

Czujnik ciśnienia gazu i ciśnienia w kolektorze dolotowym MAP pozwala na odczyt parametrów istotnych dla poprawnej pracy na gazie. Przez podłączenie dyszy (Vacuum) do kolektora dolotowego pojazdu, sterownik Stella BELLA otrzymuje informację o obciążeniach silnika w danym momencie. Jest w stanie określić dawkę gazu zapewniającą odpowiedni skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Przez podłączenie dyszy (Pressure) do listwy wtryskiwacza gazu sterownik otrzymuje informację o ciśnieniu gazu za reduktorem. Gdy wartość ciśnienia gazu spadnie poniżej dopuszczalnej wartości, system automatycznie powróci na zasilanie benzyną.

Montaż wiązki głównej przebiega niezwykle szybko. Wszystkie połączenia wykonywane są za pomocą wtyczek. Oprogramowanie  jest przyjazne użytkownikowi, pozwala na szybką komunikację ze sterownikiem i na bieżąco diagnozuje wszystkie komponenty systemu. System współpracuje z przełącznikiem wyposażonym w kilka przydatnych funkcji. Wśród nich wybór rodzaju paliwa (benzyna/olej napędowy lub gaz) sygnalizowany diodami LED. Pokazuje także poziom gazu w zbiorniku, informuje o kończącym się gazie oraz o ewentualnym błędzie w diagnostyce za pomocą diod oraz sygnału akustycznego. W razie potrzeby umożliwia rozruch silnika bezpośrednio na gazie. 

Zobacz też: Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Homologacje

Stella BELLA, podobnie jak wszystkie oferowane przez Elpigaz instalacje, spełnia rygorystyczne wymogi jakościowe na poziomie międzynarodowym. Posiada wszelkie dopuszczenia i homologacje wymagane dla stosowania w pojazdach: EKG 67R01 (LPG) i EKG 110 (CNG).

W komplecie

Montaż kompletnych instalacji Elpigazu przekłada się na ich wieloletnie poprawne działanie i właściwą obsługę układu gazowego podczas przeglądów okresowych (zgodnie z książką serwisową, którą otrzymuje użytkownik pojazdu po zamontowaniu instalacji). Sterowniki Stella BELLA proponowane są w kompletacji z wtryskiwaczami GREY. Bardzo dobrze współpracują z silnikami wyposażonymi w bezpośredni wtrysk benzyny. Odznaczają się najwyższą wydajnością na rynku wtryskiwaczy gazowych – do 48 kW (65 KM) na jeden cylinder, krótkimi czasami wtrysku – 2,6 ms, talerzykową budową pozwalającą zachować duże przebiegi międzynaprawcze oraz uniwersalnością osiąganą dzięki możliwości montażu pojedynczych wtryskiwaczy (sekcji) z zastosowaniem oddzielnego przyłącza.

Zobacz też: Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Postawiliśmy sobie cel, by budować przewagę konkurencyjną rozwiązaniami, które stopniem zaawansowania nie tyle dorównują motoryzacji, co stoją przynajmniej krok dalej. Służy to także temu, by autogaz zyskał kolejnych zwolenników, świadomych nie tylko jego walorów ekonomicznych i ekologicznych, ale i technologicznych. Stella BELLA aspiruje do miana światowej nowinki, gdyż dzięki opatentowanym rozwiązaniom gwarantuje prawidłową pracę w silnikach zarówno z bezpośrednim wtryskiem benzyny jak i pośrednim, z turbo lub bez, z systemem Valvetronic i wyposażonych w system start-stop – mówi Grzegorz Jarzyński, Prezes Zarządu Elpigaz.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA