reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > LPG > Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Branża gazowa dotrzymuje kroku rozwojowi technologicznemu branży motoryzacyjnej. Instalacje gazowe można stosować do szerokiej gamy pojazdów i silników – włącznie z najnowszymi opuszczającymi fabryki, bez względu na wielkość, rodzaj nadwozia i wartość.

Mieszanina propanu i butanu ma bardzo dobre parametry i może być stosowana do zasilania silników niskoprężnych (benzynowe), jako mono (jednopaliwowe) i Bi-fuel (dwa paliwa do wyboru na zmianę) oraz wysokoprężnych (diesel), jako dual-fuel (jednocześnie podanie dwóch paliw). W żadnym przypadku nie cierpi na tym ani kultura pracy silnika, ani moc, ani osiągi. To znaczy, że bez żadnych kompromisów przedrzemy się przez mokradła i piasek samochodem terenowym oraz sprawdzimy możliwości samochodu sportowego na torze testowym.

Zobacz też: O czym warto wiedzieć przed montażem instalacji gazowej

Jakość montażu i poszczególnych elementów instalacji są kluczowe dla bezawaryjnej eksploatacji auta na LPG

Tak jak zmieniają się samochody, tak zmieniają się samochodowe instalacje gazowe. Są nowoczesne, zaawansowane technologicznie, wykonane z materiałów wysokiej jakości, a przez to niezawodne i bezpieczne. Dużo zależy od doświadczenia i renomy producenta. Inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, wykwalifikowana kadra, patenty, dopracowanie detali mają przełożenie na jakość wytwarzanych produktów. Gaz nie niszczy silnika i nie psuje samochodu. Awaryjność bierze się najczęściej ze stosowania nieodpowiednich elementów instalacji, a nie z właściwości gazu. Punktem wyjścia jest kompletacja. Wraz z nią poprawny montaż. Przestrzegając tych zasad, nie narazimy samochodu na przyspieszone zużycie, pamiętając oczywiście o regularnym serwisowaniu. Uchroni nas to także przed przykrymi niespodziankami, jakie niesie ze sobą zima. Nie ma powodu do jakichkolwiek obaw, jeśli mamy odpowiednio dobraną i serwisowaną instalację.  Autogaz, podobnie jak tradycyjne paliwa, zmienia się w zależności od pory roku. Zimą zwiększa się zawartość propanu, latem butanu. Wszystko zgodnie z normami PN-EN 589 oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 roku w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG).

Zobacz też: Autokalibracja w systemach gazodieslowych?

LPG – zielona energia

Równie ważny jest aspekt ekologiczny. LPG można nazywać zieloną energią na równi z rozwiązaniami hybrydowymi lub elektrycznymi. Góruje nad nimi dostępnością, a dodatkowo punktuje, gdy uwzględnimy koszt ekologiczny wyprodukowania energii elektrycznej. Mieszanka paliwowo-powietrzna w silniku zasilanym LPG jest bardziej jednorodna niż przy zasilaniu benzyną. W związku z tym następuje dokładniejsze spalanie i zmniejszenie zawartości substancji szkodliwych, obecnych w spalinach.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?
Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama