reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Auto Lato > Jak najprostszymi sposobami utrudnić złodziejom pracę? Wskazówki praktyczne

Jak najprostszymi sposobami utrudnić złodziejom pracę? Wskazówki praktyczne

Sezon urlopowy jest rajem dla złodziei. Na ich atak narażeni są zwłaszcza turyści, przemieszczający się samochodami, załadowanymi różnymi dobrami, często o sporej wartości, które mogą być przynętą dla amatorów łatwego zarobku.

Istnieje sporo różnych sposobów, utrudniających pracę złodziejom. Nie ma jednak idealnej i w 100% niezawodnej metody ochrony przed nimi swojego majątku. Nie pomogą najlepsze typowe alarmy i zabezpieczenia. Złodzieje poznają ich tajemnice już w ciągu kilku dni po pojawieniu się ich na rynku i po kilku następnych dniach wiedzą, jak sobie z nimi radzić.

Zobacz też: Jak prawidłowo dbać o dach w kabriolecie?

Jednym z najtańszych i najprostszych sposobów jest nieoddalanie się od samochodu na przydrożnych parkingach, pamiętając o tym, aby nie zatrzymywać się na takich, gdzie nikt nie parkuje lub gdzie wyłącznie stoi kilka samochodów osobowych. Niektóre z nich mogą należeć do złodziei. Najbezpieczniejsze jest parkowanie tam, gdzie znajdują się samochody ciężarowe – złodzieje nie używają do pracy takich pojazdów! Mimo wszystko parkujący w takich miejscach samochód powinien być pod nadzorem co najmniej jednej osoby.

Aby użyty w samochodzie alarm nie został łatwo unieruchomiony przez złodzieja należy podłączyć go do innego bezpiecznika, niż podane w jego instrukcji. Warto o to poprosić zaprzyjaźnionego i zaufanego elektryka lub elektronika samochodowego, ponieważ wymaga to pewnej wiedzy.

Zobacz też: Jak nie dopuścić do nadmiernego zużycia paliwa podczas upałów?

Bagaże, znajdujące się w pojeździe warto ze sobą powiązać cienką i mocną linką. Dzięki temu złodziej będzie miał spory problem z porwaniem jednego z nich i ucieczką – pociągnie za sobą inne, co zmusi go do porzucenia łupu, jeżeli nie będzie przygotowany na taką okoliczność. Aż dziwne, że ludzie przewożą nawet teczki i torebki z dokumentami i pieniędzmi całkowicie luzem, zamiast je zamocować, choćby przez zabezpieczenie ich przy pomocy zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewleczonych przez ich rączki.

Podczas letnich podróży należy być bardzo podejrzliwym, nawet do przesady, pamiętając o starej prawdzie „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Podróżując samotnie lepiej nie zabierać przygodnych pasażerów, zwłaszcza gdy podróżują z niewielkim bagażem lub w ogóle bez bagaży. Prawdziwi turyści-podróżnicy mają najczęściej spore i ciężkie, często dość nieporęczne plecaki – jest to ich znak rozpoznawczy. Tak, czy inaczej lepiej nie pozwalać takim osobom na zajęcie miejsc za plecami kierowcy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nie ma jednej skutecznej metody na zabezpieczenie auta przed złodziejami. fot. Fotolia
Nie ma jednej skutecznej metody na zabezpieczenie auta przed złodziejami. fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gluźniewicz

Ekspert Equity Investments S.A. w dziedzinie księgowości spółek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama