reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Dziecko w samochodzie > Jak dobrać fotelik dla dziecka?

Jak dobrać fotelik dla dziecka?

Badania są zatrważające. Niemal 64% rodziców nawet nie sprawdza, czy fotelik samochodowy jest właściwie dobrany do ich dziecka. Taki stan rzeczy wynika z dużej nieświadomości rodziców w kwestii bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Jak prawidłowo dobrać fotelik dla dziecka?

Niemal 64% rodziców nawet nie sprawdziło, czy fotelik samochodowy jest właściwie dopasowany do ich dziecka – wynika z badań zrealizowanych na nasze zlecenie. Kampania „Superfotelik – chroni na bank” ma szansę to zmienić – mówi Bartłomiej Babicz z Nest Banku.

Ze względów praktycznych i finansowych 3/4 Polaków, jak co roku, spędza wakacje w kraju. Zdecydowana większość wybrała samochód jako środek transportu, co owocuje wzmożonym ruchem na drogach w okresie letnim i zwiększonym ryzykiem wypadków samochodowych. Niestety wiele z nich odbywa się z udziałem dzieci. Najmłodsi są narażeni na niebezpieczeństwo przede wszystkim z powodu błędów lub nieświadomości dorosłych, którzy nie korzystają z fotelików samochodowych lub robią to niewłaściwie.

Zobacz też: Jak zamontować fotelik dla dziecka?

Większość kierowców używa fotelików niewłaściwie

Jak pokazują badania przeprowadzone dla Nest Banku, ponad 82%* rodziców posiada fotelik dla dziecka. Niestety większość nie używa go we właściwy sposób lub nie korzysta z niego wcale. Aż 63,9% badanych przez Nest Bank rodziców nie sprawdziło przed zakupem, czy fotelik pasuje do dziecka i samochodu - a tylko to może zapewnić właściwą ochronę podczas podróży. Badania pokazały również, że przez brak świadomości lub ze względów finansowych rodzice często decydują się na zakup np. w marketach albo odkupują używane modele w serwisach aukcyjnych, nie wiedząc, czy nie brały w przeszłości udziału w wypadkach.

Zobacz też: Jak przypiąć dziecko w kombinezonie w foteliku?

- Zrealizowane przez nas badanie pokazało, że polskim rodzicom potrzebne jest wsparcie w zakresie właściwej ochrony dziecka w czasie podróży – mówi Bartłomiej Babicz, Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Detalicznej w Nest Banku. – Odpowiedzią jest nasza specjalna wakacyjna kampania „Superfotelik – chroni na bank”. To kompleksowa akcja, która z jednej strony podnosi świadomość i dostarcza niezbędną wiedzę, a z drugiej strony oferuje konkretne rozwiązanie – zupełnie bezpłatny kredyt na fotelik samochodowy, dzięki któremu każda rodzina może sobie pozwolić na zakup odpowiedniego fotelika – dodaje Bartłomiej Babicz.

W ramach kampanii „Superfotelik – Chroni na bank” Nest Bank - przy wsparciu partnerów i patronów – Pawła Kurpiewskiego, eksperta bezpieczeństwa, PIMOT-u oraz Policji – przygotował dedykowaną stronę Superfotelik.pl, na której rodzice znajdą cykl filmów i innych materiałów edukacyjnych. Najważniejszą wskazówką dla rodziców jest 5 zasad Superfotelika, które w przystępny sposób przedstawiają filmy instruktażowe.

  1. Dobierz fotelik do wagi, wzrostu i wieku dziecka.
  2. Przed zakupem fotelika przymierz fotelik do swojego samochodu.
  3. Zmieniaj fotelik na większy w odpowiednim momencie – nie za późno i nie za wcześnie.
  4. Zastanów się zanim kupisz używany fotelik, jeśli nie wiesz z jakiego źródła pochodzi i w jakim jest stanie technicznym.
  5. Wybierz fotelik zamiast podstawki – zapewnisz większe bezpieczeństwo swojemu dziecku.

Źródło: Materiały prasowe Nest Bank

*Badanie opinii dotyczące fotelików samochodowych,­­ zrealizowane metodą CATI na 900 respondentach, wykonane przez firmę Biostat na potrzeby kampanii Superfotelik.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama