| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Bezpieczeństwo > Plusy i minusy kupna białego samochodu

Plusy i minusy kupna białego samochodu

 Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii.

Większość ludzi nie dostrzega śladów polerowania i woskowania samochodów o białej karoserii. Ciemne kolory natomiast odbijają obrazy oraz światło a ponadto proces woskowania czy polerowania jest bardziej widoczny na ich karoserii. Wszelakie pyły, kurz i błoto rażąco widoczne są na białej karoserii już po bardzo krótkim czasie. Nawet jeśli auto jest garażowane, to i tak pojawiają się na niej zabrudzenia i sadza, która pochodzi z garażu i murów.

Mówi się, iż na białych karoseriach częściej możemy zobaczyć ptasie odchody, ponieważ ten kolor przyciąga ptaki. Jest to kolejna wada tego koloru, który niesie ze sobą dużo kłopotów z utrzymaniem doskonałego wyglądu karoserii naszego samochodu.

Mimo tylu wad, białe samochody mają wielu entuzjastów na całym świecie.

Dla ludzi lubiących sam proces woskowania od samego efektu, woskowanie białej karoserii wcale nie musi być nudne i bezsensowne. Mimo iż, biała farba jest najgorszą na jakiej każdy kierowca mógł kiedykolwiek pracować, białe samochody mają jednak swoje zalety.

Zobacz również: Czyszczenie szyb przed podróżą

Białe samochody posiadają swoją wyjątkową magię i styl, który jest nie do podrobienia przez samochody o ciemniejszej karoserii. Jednocześnie kolor biały jest bardzo popularny i mimo utrudnień wynikających z utrzymania czystości auta, dużo ludzi jest zwolennikami tego koloru karoserii. Są one przeznaczone dla entuzjastów autodetalingu i wymagają większego nakładu pracy niż ciemne kolory aut.

Widok na drodze bądź w salonie rekompensuje właścicielom trud, jaki należy włożyć w ich utrzymanie i konserwacje. Kupno białego auta może być równoznaczne z większym bezpieczeństwem – według statystyk policji białe samochody rzadziej ulegają wypadkom. Powodem tego status quo jest ich lepsza widoczność na drodze. Jeżeli wyróżniamy się kolorem i jesteśmy widoczni z daleko to mamy większe szanse uniknąć wypadku.

Sam wygląd estetyczny stanowi dużą zachętę do poruszania się białym samochodem po ulicach. Kolor biały jest przyjemny dla oczu, unikalny i przykuwa uwagę. Jeżdżąc samochodem o białej karoserii możemy być pewni, że będziemy wyróżniać się na tle innych barw na drogowej palecie.

Podsumowując, argumentami przemawiającymi za kupnem białego samochodu jest ich naturalna elegancja, polot oraz dodatkowe bezpieczeństwo spowodowane ich lepszą widocznością na drodze. Minusem poruszania się białym krążownikiem po drogach, jest łatwość brudzenia się oraz fakt, iż zabrudzenia są bardziej widoczne na tym lakierze.

Zobacz również: Jak samemu naprawić odprysk na lakierze?

Jeśli natomiast cenimy klasę i dobry styl – nawet kosztem wielogodzinnej pracy nad białym lakierem – to powinniśmy zakupić samochód, którego biel będzie wprawiała innych kierowców w osłupienie. Jak każde hobby wymaga to sporych wyrzeczeń i poświęceń. Jakby na to nie patrzeć widok takiego samochodu po wyjeździe z garażu będzie oszałamiający.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »