| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Świat Chevroleta > Poznaj ojczyznę Chevroleta > Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Wschodnie wybrzeże USA rozpościera się od stanu Maine na północy, aż po Florydę i wyspę Key West, odległej od Kuby o zaledwie 90 mil.

Fairmount Park – zajmuje około 10% powierzchni miasta i jest największym parkiem miejskim na świecie.

Ratusz – z jego szczytu można zobaczyć malowniczą panoramę miasta.

Wiezienie Eastern State – obecnie jest muzeum. Wybudowane w 1829 roku służyło do resocjalizacji więźniów. Można w nim zobaczyć celę, w której przebywał Al Capone.

Muzeum Liberty Bell – miejsce, gdzie przechowywany jest słynny „Liberty Bell” – „Dzwon wolności”. Według podań, był to jeden z dzwonów, który bił na ogłoszenie Deklaracji Niepodległości w 1776 roku. Nie ma dowodów, że ten konkretny dzwon bił w tym okresie (choć faktycznie już wtedy istniał), jest jednak dla Amerykanów jednym z symboli walki o niepodległość.

Zobacz też: Las Vegas: wizyta w mieście grzechu

Baltimore

Z Filadelfii wyruszamy na południowy zachód drogą numer 95, którą dojeżdżamy do Baltimore. Baltimore to centrum turystyczne stanu Maryland. Miasto zamieszkują w większości afroamerykanie, dlatego bardzo wiele zabytków i muzeów związanych jest z ich historią w kraju.

Warto zajrzeć do dzielnicy turystycznej Inner Harbor. Największą atrakcją tam jest Ford McHenry, miejsca, które skutecznie obroniło miasto przed brytyjczykami w czasie wojny o niepodległość. To właśnie to miejsce zainspirowało Sir Francisa Scotta Keya do napisania wiersza, który dzisiaj jest hymnem USA, czyli "The Star Spangled Banner" ("Gwiaździsty Sztandar").

Miłośnicy marynistyki mogą obejrzeć w Baltimore wystawę zabytkowych statków, w tym słynny slup USS Constellation, statek flagowy "Eskadry Afrykańskiej" US Navy, która w połowie XIX wieku zwalczała handel niewolnikami z Afryki.

Inne atrakcje obejmują zoo na Druid Hill Park, oryginalny Washington Monument, muzeum sztuki Walters Art Museum w Mount Vernon, a także Baltimore Museum of Art blisko John Hopkins University. W Baltimore nakręcono też jeden z najsłynniejszych (i według niektórych, najlepszych) seriali HBO, „The Wire”.

Waszyngton

Z Baltimore mamy tylko kilka kilometrów do Waszyngtonu, stolicy USA i siedziby trójwładzy (czyli władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej). Co ciekawe, miasto zostało zaprojektowane i zbudowane specjalnie jako stolica i siedziba władz, w wyniku porozumienia Jamesa Madisona, Thomasa Jeffersona i Alexandra Hamiltona z 1790.

Zdecydowanie najciekawszym (i chyba jedynym tak naprawdę ciekawym) miejscem w Waszyngtonie jest The Mall, długi na dwie mile park gdzie zlokalizowana jest większość monumentów i muzeów Smithsonian. The Mall jest długi na 3,2 kilometra, choć ze względu na wielkość Kapitolu wydaje się mniejszy - należy założyć wygodne buty, bo samych muzeów i galerii jest tu ponad 10, nie licząc memoriali i monumentów.

Zobacz też: Samochodem po USA

Czytaj także

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia
Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia

Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia
Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia

Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia
Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Pilarz-Herzyk

www.mamaprawniczka.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK