| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Nowy Jork

Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus".

Wyspa Ellis - słynna wyspa, na której w latach 1892-1924 przyjmowano przybywających z Europy imigrantów, przez cały okres działania, stacja przyjęła 12 milionów imigrantów, zwana „Bramą do Ameryki” lub „Wyspą Łez”. Dzisiaj jest tu muzeum imigracji.

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej - założone w 1869 roku, jego zbiory liczą 32 mln eksponatów, na które składają się gatunki organizmów oraz artefakty, dwa nowoczesne laboratoria molekularne oraz jedną z największych na półkuli zachodniej bibliotek o historii naturalnej.

Metropolitan Museum of Art - najstarsze i największe muzeum w Ameryce, położone w Central Parku, posiada unikalną kolekcję malarstwa, rzeźby oraz dzieł sztuki zdobniczej ze wszystkich epok z całego świata.

Zobacz też: San Francisco

Staten Island - jeden z pięciu okręgów Nowego Jorku, są tam wzgórza, jeziora, przepiękne piaszczyste plaże, a wszystko oprawione jest bujną roślinnością, można tu zobaczyć dobrze zachowane wczesne budownictwo nowojorskie. Mieszkają tu najzamożniejsi nowojorczycy.

Centrum Rockefellera - kompleks 19 wieżowców, co roku odbywa się tam Christmas Show, na którym można zobaczyć najwyższą choinkę świata.

Times Square - plac na Manhattanie znajdujący się na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej alei, uznawany za ikonę Nowego Jorku oraz centrum mody.

Dworzec Grand Central - otwarty w 1913 roku w 1947 przez „Salę zgubnych kroków” przeszło 65 mln podróżnych.

Nowy Jork jest też znany z niezwykłej ilości małych galerii i wystaw sztuki praktycznie z każdej dziedziny, od malarstwa aż po fotografię.

Ceny wstępu wahają się od kilku do kilkunastu dolarów. Niektóre muzea przez jeden dzień w tygodniu nie pobierają opłat za wejście.

Zobacz też: Wielki Kanion

Noclegi w Nowym Jorku

Najdroższe noclegi w Nowym Jorku znajdziemy na Manhattanie. Za pokój dwuosobowy w hotelu 1,2 gwiazdkowym zapłacimy od 65 dolarów. Taki sam pokój w hotelu 3,4 gwiazdkowym kosztować będzie 200 dolarów. Im dalej od ścisłego centrum miasta, tym taniej. Jednak to tylko teoria, w praktyce również w miesiącach poza sezonem trudno jest znaleźć pokój dwuosobowy w hotelu na Manhattanie za mniej niż 170 dolarów za noc. Z kolei za koło 80 dolarów za noc można znaleźć „dwójkę” w hotelu trzygwiazdkowym po drugiej stronie rzeki Hudson, w New Jersey.

Poruszanie się Nowym Jorku

Zwiedzając centrum Nowego Jorku zapomnijmy o samochodzie - olbrzymie korki i brak miejsc do parkowania sprawiają, że większość nowojorczyków nie ma własnego samochodu. Zresztą nie muszą: doskonała sieć komunikacji publicznej (metro, autobusy) sprawiają, że w każde miejsce w NY dostaniemy się bez większego problemu. Powszechnie używa się też taksówek, które zresztą są głównym typem samochodu osobowego na ulicach NY.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus". Fot. Fotolia
Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus". Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »