| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Zakup auta > „Historia Pojazdu” z nowymi możliwościami – sprawdź przeszłość pojazdu niezarejestrowanego w Polsce

„Historia Pojazdu” z nowymi możliwościami – sprawdź przeszłość pojazdu niezarejestrowanego w Polsce

Usługa „Historia Pojazdu” wzbogaciła się o nową funkcję – możliwość sprawdzenia przeszłości pojazdu z zagranicy, niezarejestrowanego jeszcze w Polsce. Na to rozwiązanie czekało wielu Polaków, planujących zakup importowanego auta lub motocykla.

Działający od 2014 roku portal historiapojazdu.gov.pl od około miesiąca umożliwiał sprawdzenie przeszłości samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady, a od 15 stycznia bieżącego roku jego możliwości znów uległy rozszerzeniu. Teraz możliwe jest również sprawdzenie historii zagranicznych aut, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży. Usługa jest bezpłatna.

Aby skorzystać z nowej funkcji „Historii Pojazdu” trzeba posiadać profil zaufany eGO, co jest zabezpieczeniem zewnętrznego systemu przed hurtowym pozyskiwaniem z niego danych, a jednocześnie umożliwia dostęp indywidualnym kupującym. Należy również przygotować numer rejestracyjny oraz VIN interesującego nas  auta, a także datę pierwszej rejestracji.

Jeśli wybrany samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” znajdują się informacje w siedmiu kategoriach:

- Kradzież,
- Złomowanie,
- Powypadkowy,
- Uszkodzony,
- "Przekręcony" licznik,
- Niedopuszczony do ruchu,
- Służył jako taxi.

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Artur Klimkiewicz

Radca prawny, ekspert kancelarii Wieksze-Odszkodowanie.pl w zakresie odszkodowań, zadośćuczynień i rent z tytułu wypadków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »