reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Zakup auta > „Historia Pojazdu” z nowymi możliwościami – sprawdź przeszłość pojazdu niezarejestrowanego w Polsce

„Historia Pojazdu” z nowymi możliwościami – sprawdź przeszłość pojazdu niezarejestrowanego w Polsce

Usługa „Historia Pojazdu” wzbogaciła się o nową funkcję – możliwość sprawdzenia przeszłości pojazdu z zagranicy, niezarejestrowanego jeszcze w Polsce. Na to rozwiązanie czekało wielu Polaków, planujących zakup importowanego auta lub motocykla.

Działający od 2014 roku portal historiapojazdu.gov.pl od około miesiąca umożliwiał sprawdzenie przeszłości samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady, a od 15 stycznia bieżącego roku jego możliwości znów uległy rozszerzeniu. Teraz możliwe jest również sprawdzenie historii zagranicznych aut, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży. Usługa jest bezpłatna.

Aby skorzystać z nowej funkcji „Historii Pojazdu” trzeba posiadać profil zaufany eGO, co jest zabezpieczeniem zewnętrznego systemu przed hurtowym pozyskiwaniem z niego danych, a jednocześnie umożliwia dostęp indywidualnym kupującym. Należy również przygotować numer rejestracyjny oraz VIN interesującego nas  auta, a także datę pierwszej rejestracji.

Jeśli wybrany samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” znajdują się informacje w siedmiu kategoriach:

- Kradzież,
- Złomowanie,
- Powypadkowy,
- Uszkodzony,
- "Przekręcony" licznik,
- Niedopuszczony do ruchu,
- Służył jako taxi.

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama