| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Zakup auta > Pożyczka na auto, to się opłaca?

Pożyczka na auto, to się opłaca?

Uproszczona procedura, krótki okres oczekiwania na decyzję kredytową, niskie raty – Autopożyczka, to korzystne rozwiązanie sfinansowania samochodu.

Finansowanie zakupów samochodów nowych i używanych

Usługa świadczona przez EFL pozwala na sfinansowanie pojazdów osobowych oraz dostawczych i tak samo, jak w leasingu, pokrywa koszty zarówno pojazdów nowych jak
i używanych. Jednocześnie jest propozycją dedykowaną przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą, podobnie jak indywidualnym rolnikom.

Zobacz też: Odliczenie podatku VAT od auta bez kratki w 2014 roku

Bez długów, minimum formalności

Formalności związane z usługą ograniczone są do niezbędnego minimum. O uproszczoną formę procedury może starać klient prowadzący firmę przez 12 miesięcy, ale bez przerwy. Natomiast o przyznanie finansowania według trybu standardowego może ubiegać się podmiot działający na rynku minimum 6 miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że pożyczka nie jest możliwa jeśli dana firma jest w upadłości. Nie może być też prowadzone wobec niej żadne postępowanie egzekucyjne. Nie może również znajdować się w stanie upadłości.
Kwota pożyczki nie jest niższa niż 5 tys. zł. I to klient sam decyduje o planie spłat mając do wyboru – harmonogram równomierny (w którym wysokość opłat jest stała przez cały okres trwania umowy), degresywny (wysokość opłat zmniejszająca się wraz z upływem okresu trwania umowy) oraz - sezonowy (wysokość opłat jest dostosowana do sezonowości przychodów pożyczkobiorcy). Oferujemy okres finansowania przez okres 5 lat, w przypadku używanych aut – do 48 miesięcy. Spłata kredytu samochodowego odbywa się w walucie polskiej – na zmiennej lub stałej stopie oprocentowania.

Zobacz też: Zamiana samochodu zamiast zakupu, jak to zrobić?

Popularny sposób finansowania zakupu samochodu

Warto zwrócić uwagę na wysokie wyniki finansowania segmentu samochodowego w Polsce. W 2013 roku najbardziej dynamicznie rozwijał się segment pojazdów, kończąc rok
z wynikiem lepszym o 22,9 proc. w stosunku roku ubiegłego i finansowaniem na poziomie 20,7 mld PLN. Przedsiębiorcy chętnie korzystali z finansowania - głównie leasingiem - samochodów osobowych, dostawczych do 3,5 tony jak i ciężarówek czy ciągników siodłowych. W strukturze sfinansowanych ruchomości pojazdy stanowiły 61,5 proc. rynku.

Nie słabnie również zainteresowanie pożyczką pokrywającą zakup aut klientów firm leasingowych. W ubiegłym roku obserwowaliśmy rosnący udział pojazdów sfinansowanych pożyczką w strukturze pożyczki (21,9 proc. w 2013 przy 10,3 proc. w 2012), oraz w łącznym finansowaniu pojazdów (5,4 proc. w 2013, przy 2,6 dla 2012r). Dalszym wzrostów oczekujemy w 2014 roku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »