reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Rejestracja > Nowe przepisy dotyczące przeglądów technicznych wejdą w życie w 2017 r.?

Nowe przepisy dotyczące przeglądów technicznych wejdą w życie w 2017 r.?

W maju 2017 r. mają być gotowe regulacje prawne dotyczące przeglądów technicznych samochodów. Zaostrzeniu mają ulec kary za brak przeglądu. Czy nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku?

Nowe przepisy dotyczące przeglądów technicznych w 2017 r.?

Dyrektywa Unii Europejskiej przewiduje, że nowe przepisy dotyczące przeglądów będą musiały wejść w życie do maja 2018 r. Według nich, kierowca, którego pojazd uzyska pozytywny wynik badania technicznego będzie otrzymywał specjalną naklejkę, którą będzie naklejał na szybie. Brak naklejki będzie oznaczać brak przejścia pozytywnych badań technicznych. Ma to pomóc policji w odnajdywaniu niesprawnych samochodów, które poruszają się po naszych drogach.

Kary za poruszanie się samochodem, który nie ma przeglądu technicznego, lub nie „przeszedł” go pozytywnie ulegną zaostrzeniu

Do tej pory osoba, której pojazd nie miał aktualnych badań technicznych otrzymywała od policji odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego mogła jeszcze przez jakiś czas używać samochodu. Po wprowadzeniu nowych przepisów, brak badań technicznych będzie skutkował natychmiastowym wyłączeniem z ruchu drogowego. Właściciel zostanie pozbawiony dowodu rejestracyjnego, do czasu, w którym samochód pozytywnie przejdzie przegląd techniczny. Dodatkowo gdy będziemy musieli przeprowadzić przegląd samochodu po terminie, będziemy musieli go doprowadzić do stacji diagnostycznej za pomocą lawety.

Opłata za robienie przeglądu technicznego wzrośnie do 126 zł. Osoby, które będą chciały zrobić przegląd techniczny po terminie, będą musiały zapłacić 252 zł.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama