| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Na co najczęściej skarżą się kierowcy względem ubezpieczycieli?

Na co najczęściej skarżą się kierowcy względem ubezpieczycieli?

Ubezpieczenia komunikacyjne to stosunkowo skomplikowany produkt, a uzyskanie odszkodowania z tego tytułu zazwyczaj jest obarczone wieloma zastrzeżeniami. Dlatego kierowcy często skarżą się na ubezpieczycieli do Rzecznika Finansowego. Na co najczęściej?

Poznański ubezpieczyciel Concordia w tegorocznej edycji rankingu prezentującego wskaźnik oparty o liczbę skarg i udział w rynku poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, zajął pierwsze miejsce, uzyskując najkorzystniejszy współczynnik ilość skarg do udziału w rynku. Jak pokazują dane opublikowane w raporcie rocznym Rzecznika Finansowego, 38 proc. skarg zgłaszanych do tej instytucji dotyczyła właśnie ubezpieczeń komunikacyjnych. W 2016 roku odnotowano jedynie 20 skarg, które dotyczyły polis zakupionych w Concordii Ubezpieczenia. Wskaźnik prezentujący stosunek liczby skarg do udziału w rynku tego zakładu ubezpieczeń wyniósł 25,3, podczas gdy zakład ubezpieczeń, który miał najgorszy wynik, uzyskał współczynnik skarg na poziomie 147,8.

Zobacz też: Które modele samochodów są najczęściej kradzione?

- Kluczową dla nas kwestią jest budowanie stabilnych i długofalowych relacji z klientami. Już po raz kolejny znajdujemy się w czołówce zakładów ubezpieczeniowych pod względem najmniejszej liczby skarg kierowanych do Rzecznika Finansowego. Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności konkurowania jakością na etapie sprzedażowym i posprzedażowym – powiedział Paweł Zawisza Członek Zarządu Concordii Ubezpieczenia.

Opublikowany ranking stanowi obiektywne źródło informacji na temat tego, jak ubezpieczyciele traktują swoich klientów po zajściu szkody z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych AC i OC. Mówi wiele o ich uczciwości i rzetelności.

Na co najczęściej skarżą się kierowcy względem ubezpieczycieli?

W ubiegłym roku najczęstszym powodem zgłaszanych do Rzecznika Finansowego skarg na ubezpieczycieli były:

  1. Całkowita odmowa uznania roszczenia o odszkodowanie za zniszczone mienie lub szkody osobowe.
  2. Zaniżone odszkodowanie.
  3. Opieszałość w wypłatach odszkodowań.
  4. Brak informacji lub utrudnianie dostępu do dokumentacji szkody.
  5. Brak wyczerpujących uzasadnień, gdy dotycząc one odmowy uznania roszczenia, jak i wysokości odszkodowania.

Źródło: Materiały Concordia

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »