| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Na ile ubezpieczyć zagraniczny wyjazd na wakacje?

Na ile ubezpieczyć zagraniczny wyjazd na wakacje?

Wyjeżdżając w podróż poza granice naszego kraju, warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem podróży. Pozwoli ono uniknąć ogromnych kosztów leczenia przy ewentualnym wypadku. Problem jest tylko jeden. Jaka suma ubezpieczenia będzie wystarczająca?

Kupując polisę turystyczną, możesz sam ustalić sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Ta wolność sprawia jednak często kłopoty i w efekcie pełno ludzi zastanawia się, jaka suma ubezpieczenia im wystarczy. Suma ubezpieczenia jest maksymalną kwotą, którą wypłaci ubezpieczyciel, kiedy dojdzie do wypadku. Jeśli koszty leczenia przekroczą założoną sumę, resztę musisz dopłacić z własnej kieszeni. Dlatego ustalenie minimalistycznej sumy ubezpieczenia nie popłaca.

Jaką sumę zatem ustalić, aby z jednej strony nie przepłacić, a z drugiej uchronić się przed dopłacaniem za leczenie? Aby odpowiedzieć na takie pytanie, trzeba przyjrzeć się kilku kwestiom.

1. Jaki jest cel Twojej podróży?

Suma ubezpieczenia zależy przede wszystkim od celu podróży. Polisa na wyjazd na inny kontynent wymaga oczywiście o wiele większej sumy ubezpieczenia – tłumaczy Paweł Kuczyński z porównywarki ubezpieczeń turystycznych Ubea.pl.

Zobacz też: Kiedy UFG nie wypłaci odszkodowania?

Jeśli wybierasz się do krajów afrykańskich lub azjatyckich uwzględnij dodatkowo to, że w przypadku poważniejszych chorób może być konieczny kosztowny transport do odległej, lepiej wyposażonej placówki medycznej.

2. Ile kosztuje leczenie w danym kraju?

Mimo że przygotowując się do podróży, wolisz pewnie czytać o czekających na miejscu atrakcjach do zwiedzenia, warto także zapoznać się ze standardowymi kosztami leczenia w danym kraju.

W takich państwach jak:

- USA,

- Kanada,

- Japonia

- Singapur

musisz liczyć się z bardzo wysokimi kosztami usług medycznych. Z danych PZU wynika na przykład, że trzydniowa hospitalizacja na oddziale kardiologicznym w USA kosztowała ponad 350 000 zł.

3. Kto jedzie z Tobą na wakacje?

Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi lub osobami starszymi wzrasta prawdopodobieństwo, że pomoc medyczna będzie Wam potrzebna. Ewentualna hospitalizacja może okazać się także dłuższa i wiązać się niestety z różnymi powikłaniami. Wszystko to sprawia, że suma ubezpieczenia powinna być odpowiednio wyższa.

O wyższej sumie ubezpieczenia powinniśmy pomyśleć także wtedy, kiedy jadą z nami osoby przewlekle chore – przypomina Paweł Kuczyński.

4. Czy będziesz aktywnie spędzać czas?

Aktywne spędzanie czasu na wakacjach, nie mówiąc już o uprawianiu sportów ekstremalnych, zwiększa prawdopodobieństwo różnych obrażeń fizycznych. W takim przypadku polisa turystyczna nie tylko powinna mieć wyższą sumę ubezpieczenia, lecz także uwzględniać koszty poszukiwania i ratownictwa.

Zobacz też: Co robić po zagranicznym wypadku?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o odpowiednią sumę ubezpieczenia. Standardowo można przyjąć, że w Europie wystarczy kwota 100 000 zł, a poza naszym kontynentem suma ubezpieczenia powinna wynosić przynajmniej 200 000 zł. Ostateczną kwotę każdy jednak powinien dopasować do swojej sytuacji.

Ubea – internetowa porównywarka i multiagencja ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych, mieszkaniowych i na życie. Nasz zespół związany jest z ubezpieczeniami od ponad 15 lat. Dzięki nam klienci szybko znajdą najtańsze OC i dopasowane do swoich potrzeb AC oraz polisy turystyczne, mieszkaniowe i na życie.

Źródło: materiały prasowe Ubea.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »