reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Co daje assistance?

Co daje ubezpieczenie assistance? Okazuje się, że wbrew obiegowym opiniom ubezpieczenie assistance nie zawsze chroni przed nieprzewidzianymi zdarzeniami np. w podróży. Na co zwrócić uwagę przed wykupem assistance?

Przed czym chroni ubezpieczenie assistance? Niestety prawo nie określa szczegółowo, jakie warunki musi spełniać ubezpieczenie, by mogło się nazywać assistance dlatego oferta ubezpieczycieli różni się w detalach odnośnie zakresu ubezpieczenia. Zatem, zanim wykupimy dodatkowe ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

Czy assistance zmieni koło?

„Złapanie gumy” to drogowa klasyka, która zdarza się nader często – niezależnie od tego czy za kółkiem siedzi świeżo upieczony kierowca, czy bardzo doświadczona osoba. Wymiana koła nie jest – wbrew pozorom – tak prosta jak przedstawia się to ma filmach instruktażowych. Nieudana, samodzielna podmiana może przynieść więcej szkód niż pożytku. Kierowca, który wykona to nieprawidłowo, podczas prowadzenia samochodu może odczuwać znoszenie auta na boki, wibracje oraz słyszeć hałasy. Źle założone opony oprócz nierównomiernego zużycia bieżnika mogą również zmniejszyć przyczepność (zwłaszcza jeśli pojazd porusza się po mokrej nawierzchni), a w konsekwencji być przyczyną wypadku. Czy w takim razie dzwonić po assistance? Dlaczego nie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ono do nas nie przyjedzie. Wiele umów assistance nie przewiduje ochrony w przypadku przebitych opon. Biorąc pod uwagę częstotliwość występowania tego rodzaju awarii, warto inwestować w ubezpieczenia, które obejmują także takie sytuacje.

Zobacz też: Auto z kratką a kara za brak OC

Czy assistance przyjedzie z kablami rozruchowymi?

Za awarie akumulatorów często obwinia się niskie temperatury, ale to tylko część prawdy. Wysokie słupki rtęci również potrafią im nieźle zaszkodzić.  Dla akumulatora najgorsze są skrajne temperatury, (zarówno wysokie, jak i niskie), wtedy najszybciej ulega on zużyciu. Dlatego też nadejście lata nie gwarantuje braku problemów z tą częścią pojazdu. Warto zatem zatroszczyć się o dobrą umowę assistance i upewnić się, że uzyskamy pomoc, jeśli rozładuje się nam akumulator. Choć ten rodzaj awarii znajduje się w czołówce najczęściej występujących, niestety przez wielu ubezpieczycieli jest on wyłączony z zakresu ochrony. – Przy wyborze ubezpieczenia assistance nie zawsze warto kierować się wyłącznie ceną. Przede wszystkim należy zweryfikować zakres ochrony – mówi Jacek Pobłocki dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży w firmie Starter24.pl. – Wybrany pakiet powinien dawać realne poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu lepiej dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami umowy, porównać dostępne na rynku pakiety i dopiero wtedy dokonać wyboru. Dzięki temu unikniemy nie tylko rozczarowania, ale i dodatkowych kosztów – dodaje J. Pobłocki.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama