Kategorie

Ubezpieczenie dodatkowe w pakietach biznesowych

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
EFL obok narzędzi finansowania, oferuje swoim klientom produkty uzupełniające podstawową ofertę biznesową. Są wśród nich atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, Assistance, GAP, jak również ubezpieczenie EFL Ochrona i Asysta Prawna, EFL Życie oraz EFL Majątek.

Ubezpieczenie komunikacyjne

W zakresie ubezpieczenia EFL współpracuje z PZU SA oraz Generali TU SA, oferując klientom leasingującym pojazdy optymalną ochronę finansowanego pojazdu. Poza standardowym ubezpieczeniem zawieranym na rok, przedsiębiorcy mogą wybrać ubezpieczenie  wieloletnie, obejmujące cały okres leasingu. Ta forma ubezpieczenia  gwarantuje klientowi stałość kosztów ubezpieczenia w okresie leasingu bez względu na zmieniające się  stawki na rynku ubezpieczeń.

Zobacz też: Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

W ramach proponowanego pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego (OC,AC,NW) EFL oferuje:

1. Kompleksową obsługę likwidacji szkody,
2. Monitorowanie terminowości i prawidłowości likwidacji szkody,
3. Bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego – nawet do 30 dni w przypadku kradzieży i szkód całkowitych,
4. Program zarządzania naprawą:
a. odbiór uszkodzonego pojazdu,
b. wykonanie naprawy w renomowanym serwisie naprawczym,
c. rozliczenie kosztów naprawy z możliwością pokrycia podatku od towarów i usług (VAT) przez EFL,
d. monitorowanie czasu naprawy,
e. opiekę techniczną,
f. samochód zastępczy na cały okres naprawy.

Ubezpieczenie może obejmować nowe oraz używane pojazdy finansowane leasingiem i jest płatne w ratach leasingowych.

Zobacz też: Nieuczciwy ubezpieczyciel - pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Co to jest EFL Assistance

Ubezpieczenie EFL Assistance powstało przy współpracy z Inter Partner Assistance SA - jednym z największych dostawców usług assistance na świecie. Pakiet ten pozwala na szybkie i sprawne skorzystanie ze świadczenia w przypadku awarii pojazdu. Klienci korzystający z oferty otrzymają pomoc przy zaistnieniu szkody lub awarii pojazdu oraz gwarancję zabezpieczenia pojazdu ze znacznym uszkodzeniem na parkingu. Eksperci EFL mają wpływ na przyspieszenie wypłaty odszkodowania, zaś przedsiębiorcy mogą rozłożyć składki ubezpieczenia na miesięczne raty. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla leasingowanych nowych i używanych pojazdów o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 2 ton oraz przyczepy o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 750 kg.

Ubezpieczenie w przypadku szkody całkowitej

Doskonałym uzupełnieniem ochrony ubezpieczeniowej w ramach standardowej polisy AC jest - GAP (Guaranteed Auto Protection) - produkt przygotowany we współpracy z w Cardiff Assurances Risques Divers S.A. Produkt ten chroni przed stratą finansową poniesioną przez ubezpieczonego, spowodowana utratą wartości pojazdu w przypadku wystąpienia szkody całkowitej – np. w wyniku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

EFL  proponuje swoim klientom:

-GAP fakturowy RTI  (Return to Invoice) na okres 24 lub  36 miesięcy  - obejmujący szkodę w postaci różnicy pomiędzy wartością fakturową ubezpieczonego pojazdu, a wartością rynkową pojazdu w dniu szkody oraz
-GAP MIX dostępny dla umów od 48 do 60 miesięcy – stanowiący połączenie GAP RTI na 36 miesięcy  z  GAP  Indeksowy MTE – polegającym   na wypłaceniu świadczenia w wysokości 20% wartości rynkowej pojazdu w chwili wystąpienia szkody całkowitej.

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pojazdów nowych i używanych - osobowych, dostawczych o ładowności do 2 ton oraz ciężarowych o ładowności powyżej 2 ton.

Dochodź swoich praw z EFL Ochroną i Asystą Prawną

W portfelu usług EFL znajdziemy również ofertę ubezpieczeniową EFL Ochrona i Asysta Prawna. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie, niezbędne do dochodzenia swoich praw koszty. Obowiązuje m.in. w zakresie prawa własności oraz umów związanych z ubezpieczonym przedmiotem. Korzyści płynące z oferty to przede wszystkim zapewnienie najszerszej ochrony prawnej, realizowanej według najwyższych europejskich standardów. Dodatkowo, powiązanie ubezpieczenia z leasingiem zapewnia większą komplementarność usług. Przedsiębiorca ma zagwarantowaną ochronę przed wysokimi kosztami sądowymi. Istotnym faktem jest również możliwość natychmiastowej pomocy ze strony prawnika.  Ubezpieczenie sprzedawane jest na cały okres trwania umowy i jest opłacane przez klienta w czynszach leasingowych.

Zobacz też: Brak prawa jazdy, a odszkodowanie z OC

Ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego

Dostępne w ofercie spółki ubezpieczenie EFL Życie - gwarantuje spłatę rat leasingowych za leasingobiorcę na wypadek zdarzenia losowego, uniemożliwiającego mu regulowanie należności wynikających z umowy. Ubezpieczenie chroni przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak: śmierć, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy  pobyt w szpitalu do 6 miesięcy łącznie w okresie trwania umowy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte wszystkie osoby pomiędzy 18, a 70 rokiem życia.

Ubezpiecz finansowany sprzęt

EFL w swojej  ofercie  posiada  również pakiety ubezpieczeń majątkowych. W przypadku EFL takim instrumentem jest EFL Majątek – ubezpieczenie zapewniające ochronę leasingowanych maszyn, urządzeń czy sprzętu elektronicznego. Przedsiębiorcy mają zagwarantowany szeroki zakres ubezpieczenia - „all risk”, zaś składka rozłożona jest na miesięczne raty. Przedmiot objęty jest ubezpieczeniem w każdym miejscu, w którym leasingobiorca prowadzi działalność gospodarczą.

Zobacz też: Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Korzyści dla ubezpieczającego

Reklama

Ubezpieczenia dostępne w portfolio EFL najczęściej charakteryzują się atrakcyjną cenowo ofertą oraz dostosowaniem do rodzaju leasingowanego sprzętu. Leasingodawca, dzięki współpracy z największymi w Polsce firmami ubezpieczeniowymi wypracowuje dla zainteresowanych korzystne rozwiązania, które często nie są dostępne poza ofertą leasingu. Programy assistance zapewniają leasingobiorcy pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu. Zaletą skorzystania z tych usług jest m.in. gwarancja stałej wysokości składki przez okres trwania umowy leasingowej. Niekiedy w przypadku kradzieży leasingowanego pojazdu, klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnego pojazdu zastępczego. Ciekawą formą ubezpieczenia są również takie, które chronią klienta przed stratą finansową w przypadku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych leasingiem. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować polisy, a dodatkowo mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Tekst: Grażyna Budzyńska-Surowiec, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży EFL Finance SA

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moto
  1 sty 2000
  3 sie 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Volkswagen Passat GTE: test niemieckiej hybrydy plug-in

  Volkswagen Passat GTE ma przestronną kabinę i duży bagażnik. Czy rodzinne nadwozie uzupełnione hybrydą plug-in sprawdza się w praktyce?

  Kredyt na samochód. Jaki wybrać i czym się różnią?

  Kredyt na samochód, czyli kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy i leasing konsumencki. Która forma jest najlepsza?

  Bezpieczne wakacje 2021: o czym pamiętać?

  Bezpieczne wakacje 2021 to pojęcie, o którym w tym roku Policja powtarza do znudzenia. Te zasady naprawdę warto jednak przyswoić. Jak brzmią?

  e-Bilety Morskie Oko. Rezerwacja lub nie zaparkujesz!

  e-Bilety Morskie Oko - to jedyny sposób, aby w najbliższych dniach zostawić auto w Palenicy Białczańskiej. Muszą o tym wiedzieć odwiedzający TPN.

  Volkswagen Taigo: Niemcy stawiają na SUV-a coupe

  Volkswagen Taigo to nowa propozycja w ofercie marki w Europie. Czym jest Taigo? To tak naprawdę model T-Cross, jednak w wersji coupe.

  Test: Peugeot 508 SW PSE, czyli francuskie AMG w akcji

  Test: Peugeot 508 PSE, czyli napęd na cztery koła, 360 koni mechanicznych i hybryda plug-in. W skrócie francuskie AMG spisało się na medal.

  Ile lat wstecz sprawdza UFG?

  Ile lat wstecz sprawdza UFG? Czyli za ile lat kierowca może otrzymać karę za brak ubezpieczenia OC? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego?

  Jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego? Jest kilka zasad, o których kierowca powinien pamiętać podczas zdarzenia drogowego. Dziś je przypomnimy.

  Bezpieczny zakup samochodu używanego: co oznacza?

  Bezpieczny zakup samochodu używanego nie zawsze jest łatwy. Szczególnie że sprzedający ukrywają informacje, a kupujący mają ograniczone zaufanie.

  Wyższe grzywny za wykroczenia drogowe

  Podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł zakłada projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, przyjęty przez rząd.

  Najpopularniejsze rodzaje napędów [NOWE DANE]

  Stowarzyszenie ACEA opublikowało najświeższe dane na temat najpopularniejszych rodzajów napędów. Jakie samochody wybierają kierowcy w Polsce?

  Emisja CO2: samochody coraz bardziej eko! Hybrydy szczególnie

  Emisja CO2: samochody w zeszłym roku wyemitowały aż o 12 proc. mniej dwutlenku węgla. I co ciekawe, metodą do osiągnięcia celu okazały się hybrydy.

  Nowy DS 4 jest już w Polsce. Ile kosztuje francuska awangarda?

  Nowy DS 4 został oficjalnie pokazany w Polsce. Na razie nad Wisłę dotarły wyłącznie wersje pokazowe. Już dziś poznaliśmy jednak cennik auta.

  Likwidacja szkody z polis upadłych zakładów ubezpieczeń

  Likwidacja szkody z polis upadłych zakładów ubezpieczeń: Kto wypłaca pieniądze? Na czym polega? O czym pamiętać? O tym wszystkim opowiemy dziś.

  Czy UFG zawsze wykryje brak OC?

  Czy UFG zawsze wykryje brak OC? Odpowiedź brzmi... tak. Nie zawsze jednak od razu zorientuje się, że samochód nie miał obowiązkowej polisy.

  Brak OC: regres oznacza dla kierowcy... problemy!

  Brak OC: regres sprawi, że sprawca może zapłacić za szkodę... z własnej kieszeni. Kiedy i na jakiej zasadzie działa regres?

  Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy

  Nowy Opel Astra 2021 odsłonił swoją twarz. Niemiecki kompakt otrzymał cyfrowy kokpit, paletę jednostek hybrydowych i nowe reflektory pikselowe.

  Najczęściej kradzione samochody w 2020 roku

  Najczęściej kradzione samochody w 2020 roku w Polsce? Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar przeanalizował dane z CEPiK.

  Nowy Opel Mokka [TEST]: ależ jak on patrzy...

  Nowy Opel Mokka przywitał nas efektownym połączeniem kolorów na nadwoziu i... smutnym spojrzeniem. Nie ma jednak powodów do smutku!

  Zmiany w karach dla kierowców 2021. Co szykuje rząd?

  Zmiany w karach dla kierowców 2021 to szeroki blok zmian w systemie karania prowadzących przedstawiony przez rząd. Co zakłada projekt zmian?

  Wysokość składki OC, punkty karne. Nowy pomysł rządu

  Wysokość składki OC i punkty karne, czyli rząd ma pomysł na kolejny bat na kierowców. Popełniasz dużo wykroczeń, zapłacisz wyższe ubezpieczenie.

  Nowe kary dla pijanych kierowców 2021

  Nowe kary dla pijanych kierowców 2021, czyli pomysł rządu na ograniczenie ilości nietrzeźwych prowadzących na polskich drogach.

  Punkty karne kasowane po 2 latach. Nowy pomysł rządu

  Punkty karne kasowane po 2 latach i więcej punktów karnych w czasie jednej kontroli drogowej. To zmiany dla kierowców, które proponuje rząd.

  Mandaty do 5 tys. zł, czyli rząd ma nowy system kar dla kierowców

  Mandaty do 5 tys. zł - ale też tylko za przekroczenie prędkości. Cięższe przewinienia mogą się skończyć karą sięgającą 30 tys. zł. Oto propozycje zmian.

  Nissan Qashqai 2021: pierwsza jazda japońskim crossoverem

  Nissan Qashqai 2021, czyli mieliśmy okazję po raz pierwszy spotkać się z japońskim crossoverem. I spotkanie to odbyło się na polskim gruncie!