Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie dodatkowe w pakietach biznesowych

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
EFL obok narzędzi finansowania, oferuje swoim klientom produkty uzupełniające podstawową ofertę biznesową. Są wśród nich atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, Assistance, GAP, jak również ubezpieczenie EFL Ochrona i Asysta Prawna, EFL Życie oraz EFL Majątek.

Ubezpieczenie komunikacyjne

W zakresie ubezpieczenia EFL współpracuje z PZU SA oraz Generali TU SA, oferując klientom leasingującym pojazdy optymalną ochronę finansowanego pojazdu. Poza standardowym ubezpieczeniem zawieranym na rok, przedsiębiorcy mogą wybrać ubezpieczenie  wieloletnie, obejmujące cały okres leasingu. Ta forma ubezpieczenia  gwarantuje klientowi stałość kosztów ubezpieczenia w okresie leasingu bez względu na zmieniające się  stawki na rynku ubezpieczeń.

Zobacz też: Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

W ramach proponowanego pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego (OC,AC,NW) EFL oferuje:

1. Kompleksową obsługę likwidacji szkody,
2. Monitorowanie terminowości i prawidłowości likwidacji szkody,
3. Bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego – nawet do 30 dni w przypadku kradzieży i szkód całkowitych,
4. Program zarządzania naprawą:
a. odbiór uszkodzonego pojazdu,
b. wykonanie naprawy w renomowanym serwisie naprawczym,
c. rozliczenie kosztów naprawy z możliwością pokrycia podatku od towarów i usług (VAT) przez EFL,
d. monitorowanie czasu naprawy,
e. opiekę techniczną,
f. samochód zastępczy na cały okres naprawy.

Ubezpieczenie może obejmować nowe oraz używane pojazdy finansowane leasingiem i jest płatne w ratach leasingowych.

Zobacz też: Nieuczciwy ubezpieczyciel - pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Co to jest EFL Assistance

Ubezpieczenie EFL Assistance powstało przy współpracy z Inter Partner Assistance SA - jednym z największych dostawców usług assistance na świecie. Pakiet ten pozwala na szybkie i sprawne skorzystanie ze świadczenia w przypadku awarii pojazdu. Klienci korzystający z oferty otrzymają pomoc przy zaistnieniu szkody lub awarii pojazdu oraz gwarancję zabezpieczenia pojazdu ze znacznym uszkodzeniem na parkingu. Eksperci EFL mają wpływ na przyspieszenie wypłaty odszkodowania, zaś przedsiębiorcy mogą rozłożyć składki ubezpieczenia na miesięczne raty. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla leasingowanych nowych i używanych pojazdów o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 2 ton oraz przyczepy o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 750 kg.

Ubezpieczenie w przypadku szkody całkowitej

Doskonałym uzupełnieniem ochrony ubezpieczeniowej w ramach standardowej polisy AC jest - GAP (Guaranteed Auto Protection) - produkt przygotowany we współpracy z w Cardiff Assurances Risques Divers S.A. Produkt ten chroni przed stratą finansową poniesioną przez ubezpieczonego, spowodowana utratą wartości pojazdu w przypadku wystąpienia szkody całkowitej – np. w wyniku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

EFL  proponuje swoim klientom:

-GAP fakturowy RTI  (Return to Invoice) na okres 24 lub  36 miesięcy  - obejmujący szkodę w postaci różnicy pomiędzy wartością fakturową ubezpieczonego pojazdu, a wartością rynkową pojazdu w dniu szkody oraz
-GAP MIX dostępny dla umów od 48 do 60 miesięcy – stanowiący połączenie GAP RTI na 36 miesięcy  z  GAP  Indeksowy MTE – polegającym   na wypłaceniu świadczenia w wysokości 20% wartości rynkowej pojazdu w chwili wystąpienia szkody całkowitej.

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pojazdów nowych i używanych - osobowych, dostawczych o ładowności do 2 ton oraz ciężarowych o ładowności powyżej 2 ton.

Dochodź swoich praw z EFL Ochroną i Asystą Prawną

W portfelu usług EFL znajdziemy również ofertę ubezpieczeniową EFL Ochrona i Asysta Prawna. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie, niezbędne do dochodzenia swoich praw koszty. Obowiązuje m.in. w zakresie prawa własności oraz umów związanych z ubezpieczonym przedmiotem. Korzyści płynące z oferty to przede wszystkim zapewnienie najszerszej ochrony prawnej, realizowanej według najwyższych europejskich standardów. Dodatkowo, powiązanie ubezpieczenia z leasingiem zapewnia większą komplementarność usług. Przedsiębiorca ma zagwarantowaną ochronę przed wysokimi kosztami sądowymi. Istotnym faktem jest również możliwość natychmiastowej pomocy ze strony prawnika.  Ubezpieczenie sprzedawane jest na cały okres trwania umowy i jest opłacane przez klienta w czynszach leasingowych.

Zobacz też: Brak prawa jazdy, a odszkodowanie z OC

Ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego

Dostępne w ofercie spółki ubezpieczenie EFL Życie - gwarantuje spłatę rat leasingowych za leasingobiorcę na wypadek zdarzenia losowego, uniemożliwiającego mu regulowanie należności wynikających z umowy. Ubezpieczenie chroni przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak: śmierć, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy  pobyt w szpitalu do 6 miesięcy łącznie w okresie trwania umowy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte wszystkie osoby pomiędzy 18, a 70 rokiem życia.

Ubezpiecz finansowany sprzęt

EFL w swojej  ofercie  posiada  również pakiety ubezpieczeń majątkowych. W przypadku EFL takim instrumentem jest EFL Majątek – ubezpieczenie zapewniające ochronę leasingowanych maszyn, urządzeń czy sprzętu elektronicznego. Przedsiębiorcy mają zagwarantowany szeroki zakres ubezpieczenia - „all risk”, zaś składka rozłożona jest na miesięczne raty. Przedmiot objęty jest ubezpieczeniem w każdym miejscu, w którym leasingobiorca prowadzi działalność gospodarczą.

Zobacz też: Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Korzyści dla ubezpieczającego

Ubezpieczenia dostępne w portfolio EFL najczęściej charakteryzują się atrakcyjną cenowo ofertą oraz dostosowaniem do rodzaju leasingowanego sprzętu. Leasingodawca, dzięki współpracy z największymi w Polsce firmami ubezpieczeniowymi wypracowuje dla zainteresowanych korzystne rozwiązania, które często nie są dostępne poza ofertą leasingu. Programy assistance zapewniają leasingobiorcy pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu. Zaletą skorzystania z tych usług jest m.in. gwarancja stałej wysokości składki przez okres trwania umowy leasingowej. Niekiedy w przypadku kradzieży leasingowanego pojazdu, klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnego pojazdu zastępczego. Ciekawą formą ubezpieczenia są również takie, które chronią klienta przed stratą finansową w przypadku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych leasingiem. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować polisy, a dodatkowo mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Tekst: Grażyna Budzyńska-Surowiec, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży EFL Finance SA

Chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszego programu
INFORLEX Plan kont dla firm – program
INFORLEX Plan kont dla firm – program
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moto
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Czy polisa OC, AC obejmuje bagaż w samochodzie?
  Czy polisa OC, AC obejmuje bagaż w samochodzie? Niestety nie dla każdego kierowcy będziemy mieli dobre informacje...
  Taryfikator punktów karnych 2022. Aktualna tabela!
  Taryfikator punktów karnych 2022? Tak, mamy najnowszą tabelę z punktami karnymi. A wszystko za sprawą projektu rozporządzenia. Został opublikowany.
  Narzędzia do warsztatu na... Oscara. Oscara designu!
  Narzędzia do warsztatu samochodowego nie muszą być nudne czy brzydkie. Ten zestaw otrzymał właśnie nagrodę Red Dot za wzornictwo.
  Opony z butelki. Butelki wyłowionej z Bałtyku. Pomysł Continentala
  Opony z butelki? Continental już takie produkuje. Teraz będzie jednak używać butelek wyłowionych z Bałtyku. Musisz jednak pomóc. Wystarczy aplikacja.
  Blackout i ładowanie samochodu elektrycznego. Realny problem?
  Blackout i ładowanie samochodu elektrycznego, czyli dziś porozmawiamy o realnych obawach potencjalnych nabywców aut zasilanych prądem.
  Wspólne przejazdy samochodem. Carpooling w modzie w Polsce
  Wspólne przejazdy samochodem? Od lat już trwa nowa moda na podróżowanie w Polsce. A modą tą jest właśnie carpooling.
  Mercedes EQS SUV. Cena w Polsce od 590 800 zł
  Mercedes EQS SUV i cena? To zdecydowanie drażliwy temat. Cennik elektrycznego SUV-a na polskim rynku steruje bowiem od prawie 600 tys. zł.
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej? Dziś zastanowimy się nad tym czy jest możliwy, a jak tak to ile wynosi. Co mówią przepisy?
  Ile jest fotoradarów w Polsce? A ile w Europie?
  Ile jest fotoradarów w Polsce? Dokładnie 587. Jak jednak ta liczba wypada na tle innych krajów Europy? W Wielkiej Brytanii jest ich 10-krotnie więcej.
  Przyczyny zużycia opon? Oto główni zabójcy ogumienia
  Przyczyny zużycia opon? Lista jest dość długa. Warto ją jednak poznać. W ten sposób kierujący może przedłużyć czas życia ogumienia w swoim aucie.
  Strefy czystego transportu w Polsce. Kto będzie pionierem?
  Strefy czystego transportu w Polsce. Co oznaczają? Czemu kierowcy ich nie chcą? I które miasto utworzy pierwszą? Sprawdźmy.
  Mandaty w wakacje 2022. Mamy rekordzistę. To OPP z Lublina
  Mandaty w wakacje 2022 nie będą niskie? Tylko w lipcu przekonało się o tym prawie 114 tys. kierowców. Tyle złapały rejestratory systemu CANARD ITD.
  Opłata za odholowanie pojazdu 2023. Nowe stawki!
  Opłata za odholowanie pojazdu 2023 jest już znana. Po 1 stycznia kierowcy mogą się spodziewać... podwyżek. Sprawdźmy jak duże będą.
  Rozbieżne stawki podatku od podziemnych miejsc garażowych. MF nie planuje zmian
  Nadal wpływają skargi do RPO na odmienne stawki podatku od podziemnych stanowisk garażowych w budynkach wielorodzinnych. Podatek zależy od tego, czy jest to odrębna własność, czy tzw. pomieszczenie przynależne do lokalu mieszkalnego. Marcin Wiącek zwraca uwagę na ten problem minister finansów Magdalenie Rzeczkowskiej.
  Płatność za paliwo przy dystrybutorze... jest możliwa!
  Płatność za paliwo przy dystrybutorze? To możliwe. Podjeżdżasz na stację, tankujesz paliwo, naciskasz przycisk w telefonie i odjeżdżasz.
  Kara za brak OC 2023. Podwyżka i to dwukrotna!
  Kara za brak OC w roku 2023 wzrośnie i to... dwukrotnie. Tak, dwukrotnie. Czemu tak się stanie i jak wysokiego skoku opłaty można się spodziewać?
  Strajk egzaminatorów WORD. Bez egzaminów od 8 sierpnia
  Strajk egzaminatorów WORD? Tak, powracają oni do protestu od poniedziałku 8 sierpnia. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać.
  Benzyna E10. Czym jest i czy jest szkodliwa dla silnika?
  Benzyna E10. Ma się ona stać jednym z rozwiązań problemów paliwowych. Czym jednak tak właściwie jest i czy silniki w autach ją wytrzymają?
  Polski Ład 2.0 od lipca – czy przewoźnicy na nim zyskają?
  Rozliczanie pracowników od nowego roku 2022 przysporzyło problemów niejednemu pracodawcy i księgowemu. Chociaż z założenia Polski Ład miał uprościć dotychczasowy system podatkowy i obniżyć ich wysokość, zmiana przepisów od stycznia jeszcze bardziej go skomplikowała.
  Wakacyjne podróże samochodem a ubezpieczenie
  Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadacza każdego pojazdu mechanicznego. Istnieją jednak jeszcze dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, m.in. AC, Assistance i NNW. Wakacje to wzmożony okres korzystania z auta w Polsce i za granicą, więc warto się nad nimi zastanowić. Co należy wiedzieć, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów nieprzewidzianego zdarzenia podczas podróży?
  Pierwsza obniżka cen na rynku samochodów używanych od dwóch lat
  AURES Holdings obniżył ceny 1700 aut używanych w sieci AAA AUTO, a łączna kwota aktualnych rabatów wynosi 2 mln złotych.
  Wakacyjna podróż samochodem elektrycznym, 5 rad na urlop bez stresu
  Coraz więcej kierowców wybiera samochody elektryczne. W czasie dalszych podróży zmagają się oni z ograniczeniami związanymi z zasięgiem oraz czasem ładowania pojazdów. Ekspert z SEAT S.A. daje 5 cennych wskazówek, jak w pełni wykorzystać podróże w 100% elektryczne. Planowanie trasy, racjonalne korzystanie z klimatyzacji i utrzymywanie poziomu naładowania baterii między 30% a 80% - to tylko niektóre z jego zaleceń.
  Polisa dla auta elektrycznego
  AC jest szczególnie ważne dla samochodów elektrycznych. Na co zwrócić uwagę?
  Jakie auta najchętniej wybierają przedsiębiorcy?
  Badania Automarket.pl wskazują, że 78 proc. przedsiębiorców poszukuje nowego auta, ale aktualna sytuacja powoduje, że skupiają się na rynku wtórnym – wg danych platformy ponad połowa przedsiębiorców decyduje się na pojazdy w wieku 4-5 lat, a tylko 12 proc. na roczne auta. Wg PZPM w czerwcu 2022 roku liczba rejestracji nowych aut osobowych na REGON była o 15,2 proc. niższa niż rok wcześniej. Przedsiębiorcy stanowią jednak 71 proc. rynku.
  Cena paliwa a pensja. Ile kilometrów można przejechać za średnią krajową w krajach UE
  Obywatel Luksemburga przejedzie za dzienny zarobek trzy razy więcej kilometrów niż Polak. Rosnące ceny benzyny ograniczają możliwości Europejczyków w kwestii podróżowania.