REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie Assistance – pytania o zakres pomocy

Darmowe holowanie auta do warsztatu to ogromna zaleta. Zakres polis assistance jest jednak różny, a wiele z nich nie stanowi żadnej pomocy dla kierowcy .  Fot. Fotolia
Darmowe holowanie auta do warsztatu to ogromna zaleta. Zakres polis assistance jest jednak różny, a wiele z nich nie stanowi żadnej pomocy dla kierowcy . Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zakres pomocy w oferowanej w ramach polisy Assistance jest bardzo zróżnicowany. Oferty dwóch konkurencyjnych firm ubezpieczeniowych potrafią się diametralnie różnić. Oto pytania jakie warto zadać agentowi ubezpieczeniowemu w kontekście zakresu polisy Assistance.

Polisa komunikacyjna Assistance jest przez większość klientów traktowana po macoszemu i stanowi dla nich swoisty dodatek do pakietu ubezpieczeń OC i AC. Ze względu na jej niski koszt, Polacy wychodzą z założenia, że warto uzupełnić zakres ubezpieczenia także i o nią. Jak się okazuje, zadanie kilku agentowi ubezpieczeniowemu kilku pytań, pozwoli stworzyć z niej skuteczne narzędzie, które obroni nas przed negatywnymi konsekwencjami zdarzeń na drodze, które mogą popsuć nam wyjazd (przebita opona, brak paliwa, usterka auta itp.). Warto zatem pytać i wybrać taką polisę, która faktycznie działa i sprawdza się na co dzień.

REKLAMA

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

Pytania dotyczące polisy Assistance:

  1. Czy polisa dotyczy pomocy tylko na terenie Polski? W których europejskich krajach polisa nie funkcjonuje?

Zazwyczaj polisa dotyczy tylko terytorium państwa, w którym zostaje zawarta.

  1. Jaka jest minimalna odległość od miejsca zamieszkania, która upoważnia do skorzystania z polisy?

Najtańsze polisy oferują pomoc, gdy awaria nastąpi min. 40 km od miejsca zamieszkania. Osoby dojeżdżające zatem kilka czy kilkanaście kilometrów do pracy nie będą mogły liczyć na ich pomoc.

  1. Czy samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu, autoryzowanej stacji obsługi czy do miejsca zamieszkania?

Najlepsze polisy oferują holowanie pojazdu do warsztatu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Czy można zwiększyć limit bezpłatnego holowania auta?

Usługa ta wiąże się z podwyższeniem ceny za polisę.

  1. Jak często w ciągu roku można korzystać z polisy?

Bardzo ważne pytanie. Są bowiem polisy, z których można skorzystać tylko raz w roku.

  1. Czy w ramach polisy przysługuje nam auto zastępcze?

Jeśli jesteśmy na urlopie to nawet awaria pojazdu nie popsuje nam wyjazdu, jeśli otrzymamy w zastępstwie drugie auto.

  1. Czy otrzymamy zwrot kosztów związanych z wynajęciem auta zastępczego? Jakie klasy samochód i na jaki okres czasu możemy do wypożyczyć?

Zdarza się, że warsztat naprawczy nie dysponuje odpowiedniej klasy autem, bo np. jest ono tylko cztero- czy pięcioosobowe. Warto zatem wiedzieć czy możemy zatem np. wynająć większy pojazd z wypożyczalni samochodowej a koszty tej operacji zostaną pokryte przez assistance.

  1. W jakim zakresie firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty związane z kontynuacją podróży?

Tanie polisy mogą nie obejmować pokrycia np. kosztów biletów dla wszystkich członków rodziny jadących feralnym samochodem.

  1. Czy jeśli auto uległo awarii poza granicą kraju, to czy otrzymamy zwrot pieniędzy za jego transport do kraju?

Koszt przetransportowania uszkodzonego pojazdu do kraju może wynieść nawet kilka tysięcy złotych . Dobre firmy biorą wszystkie koszty na siebie.

  1. Czy polisa obejmuje darmowe dowiezienie paliwa, pomoc w przypadku zatrzaśnięcia kluczy lub przebicia opony?

Świadomość, że nawet w stresującej sytuacji na drodze ktoś nam pomoże nie oczekując w zamian zapłaty, pozwala zachować spokój ducha nawet przed najdalszą podróżą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA