| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Kup auto i je ubezpiecz - Ubezpieczenie GAP

Kup auto i je ubezpiecz - Ubezpieczenie GAP

Gdy kupujemy nowy samochód wszystko jest piękne i pachnie świeżością. Nie mamy również żadnych wątpliwości, co do zakupu pakietu ubezpieczeń OC, AC i NW. Warto się jednak w tym miejscu zastanowić, czy rzeczywiście jesteśmy już w pełni bezpieczni?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i zapewnia pokrycie szkód spowodowanych przez nas samych na własności osób trzecich. Auto Casco potrzebne jest gdy uszkodzimy własny pojazd z naszej winy lub nasz samochód zostanie zarysowany lub uderzony przez nieznanego sprawcę, gdy auto zostanie skradzione lub w wyniku wypadku nie będzie się nadawało do naprawy – tzw. szkoda całkowita.

Niestety kwota, która zostanie nam wypłacona z tytułu AC po kradzieży lub szkodzie całkowitej nie będzie równa nie tylko cenie nowego auta w salonie, ani nawet kwocie na jaką zostało ono ubezpieczone na początku roku. Ubezpieczyciele zwracają rynkową cenę auta z dnia wypadku lub kradzieży.

Można temu zaradzić. W Polsce – między innymi w www.autosalon24.pl  – dostępne są już ubezpieczenia typu GAP.

Posłużmy się przykładem:

Kupujemy 1 lutego 2012 roku nowe auto za 50’000PLN. W drugim roku nasze ubezpieczenie auto casco zawierane jest na około 35’000, a w trzecim na nie całe 30’000 złotych. Gdy nieszczęśliwie w trzecim roku eksploatacji auto zostanie skradzione ubezpieczyciel wypłaci nam około 25 tysięcy złotych – to za mało, aby kupić nowy, taki sam samochód!!!

Gdy w ciągu maksymalnie 1 miesiąca od zakupu auta za kwotę 1000 złotych kupimy ubezpieczenie GAP to uzyskamy drugą, uzupełaniającą wypłatę  - tak by w naszej kieszeni znalazło się równo 50’000PLN (25’000 z auto casco i 25’000 z GAP).

To jest coś, ale trzeba wiedzieć o co trzeba się pytać. Nie zapominajmy, że jeżeli kupiliśmy auto na kredyt i coś się z nim stanie wypłatę z AC dostanie bank lub firma leasingowa i może się okazać, że zostaniemy bez auta, a z kredytem lub leasingiem, które dalej trzeba spłacać. Jeżeli mamy Gap, to nie ma problemu.

Ofertę GAP znalazłem w internecie. Doradcy autosalon24.pl wyjaśnili szczegóły działania ubezpieczenia GAP i wystawili polisę – aby nie było za późno!

Czytaj także

Ekspert:

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »