reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Kup auto i je ubezpiecz - Ubezpieczenie GAP

Kup auto i je ubezpiecz - Ubezpieczenie GAP

Gdy kupujemy nowy samochód wszystko jest piękne i pachnie świeżością. Nie mamy również żadnych wątpliwości, co do zakupu pakietu ubezpieczeń OC, AC i NW. Warto się jednak w tym miejscu zastanowić, czy rzeczywiście jesteśmy już w pełni bezpieczni?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i zapewnia pokrycie szkód spowodowanych przez nas samych na własności osób trzecich. Auto Casco potrzebne jest gdy uszkodzimy własny pojazd z naszej winy lub nasz samochód zostanie zarysowany lub uderzony przez nieznanego sprawcę, gdy auto zostanie skradzione lub w wyniku wypadku nie będzie się nadawało do naprawy – tzw. szkoda całkowita.

Niestety kwota, która zostanie nam wypłacona z tytułu AC po kradzieży lub szkodzie całkowitej nie będzie równa nie tylko cenie nowego auta w salonie, ani nawet kwocie na jaką zostało ono ubezpieczone na początku roku. Ubezpieczyciele zwracają rynkową cenę auta z dnia wypadku lub kradzieży.

Można temu zaradzić. W Polsce – między innymi w www.autosalon24.pl  – dostępne są już ubezpieczenia typu GAP.

Posłużmy się przykładem:

Kupujemy 1 lutego 2012 roku nowe auto za 50’000PLN. W drugim roku nasze ubezpieczenie auto casco zawierane jest na około 35’000, a w trzecim na nie całe 30’000 złotych. Gdy nieszczęśliwie w trzecim roku eksploatacji auto zostanie skradzione ubezpieczyciel wypłaci nam około 25 tysięcy złotych – to za mało, aby kupić nowy, taki sam samochód!!!

Gdy w ciągu maksymalnie 1 miesiąca od zakupu auta za kwotę 1000 złotych kupimy ubezpieczenie GAP to uzyskamy drugą, uzupełaniającą wypłatę  - tak by w naszej kieszeni znalazło się równo 50’000PLN (25’000 z auto casco i 25’000 z GAP).

To jest coś, ale trzeba wiedzieć o co trzeba się pytać. Nie zapominajmy, że jeżeli kupiliśmy auto na kredyt i coś się z nim stanie wypłatę z AC dostanie bank lub firma leasingowa i może się okazać, że zostaniemy bez auta, a z kredytem lub leasingiem, które dalej trzeba spłacać. Jeżeli mamy Gap, to nie ma problemu.

Ofertę GAP znalazłem w internecie. Doradcy autosalon24.pl wyjaśnili szczegóły działania ubezpieczenia GAP i wystawili polisę – aby nie było za późno!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock

Rozliczamy najem. Przykłady, wypełnione druki24.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Łątkowski

Adwokat kościelny, Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama