reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Powiadomienie o wyrejestrowaniu pojazdu – wzór

Powiadomienie o wyrejestrowaniu pojazdu – wzór

Ubezpieczający jest zobowiązany do powiadomienia ubezpieczyciela o wyrejestrowaniu pojazdu. Prawo o ruchu drogowym stanowi, że wyrejestrowanie pojazdu skutkuje rozwiązaniem umowy z ubezpieczycielem co oznacza prawo do uzyskania zwrotu składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Jak powinno wyglądać takie powiadomienie?

……………………………, dnia……………………………

(miejscowość, data)

…………………………………………………………

…………………………………………………………

…………………………………………………………

(Imię, nazwisko, adres zamieszkania)

…………………………………………………………

…………………………………………………………

…………………………………………………………

(nazwa zakładu ubezpieczeń, adres)

POWIADOMIENIE O WYREJESTROWANIU POJAZDU

Ja, niżej podpisany niniejszym powiadamiam, że w dniu ……………………………….. wyrejestrowałem swój pojazd marki ………………………………………………… o numerze rejestracyjnym …………………………………ubezpieczony w ramach obowiązkowej ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych na okres od …………..………...…………… do …………..………...……………co zostało potwierdzone polisą o numerze i serii …………………………, wydaną przez XYZ Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

W związku z powyższym, na podstawie art. 41 § 1 pkt. 1, w zw. z art. 33 pkt. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (j.t. Dz.U. z 2018 r. poz. 473) wnoszę o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia począwszy od dnia ubezpieczenia, na mój numer rachunku bankowego ………....................................................………… prowadzony przez bank ………………………………………….………. .

Załącznik:

  • Odpis decyzji z dnia ……………………………. o wyrejestrowaniu pojazdu.

Z poważaniem,

…………………………………......

(podpis)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama