reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Podatki > Czy można złożyć informację VAT-26 bez bezpiecznego podpisu elektronicznego?

Czy można złożyć informację VAT-26 bez bezpiecznego podpisu elektronicznego?

Podpis elektroniczny jest coraz częściej wykorzystywany przez polskich przedsiębiorców. Czy jednak składając informację VAT-26 drogą elektroniczną trzeba go posiadać?

Czy można złożyć informację VAT-26 bez bezpiecznego podpisu elektronicznego?

Prowadzę jednoosobową firmę. Nie posiadam bezpiecznego podpisu elektronicznego. Czy w takim przypadku mogę złożyć w formie elektronicznej informację VAT-26?

Nie, informacja VAT-26 to jeden z tych dokumentów, który musi być albo podpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, albo złożony w formie pa­pierowej i własnoręcznie podpisany.

Zobacz też: W jakiej wysokości można odliczyć VAT od wykupu samochodu z leasingu?

PODSTAWA PRAWNA:

  • art. 86a ust. 12 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 211
  • § 1 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 24 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone - Dz.U. z 2012 poz. 1537, ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 1537

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z książki „100 pytań o samochód w firmie”

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama