reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Podatki > Czy sprzedaż samochodu oznacza utratę prawa do zwolnienia z VAT

Czy sprzedaż samochodu oznacza utratę prawa do zwolnienia z VAT

Korzystam ze zwolnienia ze względu na wysokość obrotów. Zamierzam sprzedać samochód, który jest na środkach trwałych. Czy w związku z tym stracę prawo do zwolnienia?

Sprzedaż samochodu a utrata prawa do zwolnienia z VAT

Nie, jeśli w związku z tą sprzedażą nie zostanie przekroczony limit uprawniający do zwolnienia z VAT (150 000 zł) nadal będzie mogła Pani z niego korzystać. Po zmianie art. 113 ust. 13 ustawy o VAT od 1 stycznia 2014 r. już nie ma wątpliwości, że sprzedaż samochodu, który jest wyrobem akcyzowym nie powoduje utraty prawa do korzystania ze zwolnienia, gdy jest to samochód osobowy zaliczany przez podatnika do środków trwałych podlegających amortyzacji.

Zobacz też: Jakie są skutki sprzedaży samochodu osobowego nabytego przed 1 kwietnia 2014 r.

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 113 ust. 13 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama