reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Najem samochodu > Najem samochodu to rozwiązanie dla młodych firm?

Najem samochodu to rozwiązanie dla młodych firm?

Młodzi przedsiębiorcy, twórcy start-upów często borykają się z problemem ograniczonej mobilności. Leasing samochodu wymaga zazwyczaj wpłaty własnej, o kredycie na zakup samochodu nie wspominając. Ciekawym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców wydaje się być wynajem samochodu.

Angażowanie nadmiernej ilości kapitału nie jest rozwiązaniem mile widzianym w przypadku start-upów. Z założenia działają one w warunkach niepewności – mają pomysł na biznes, często nowatorski, opierający się jedynie na przypuszczeniach co do potrzeb potencjalnych klientów i liczą, że uda się go zrealizować. Ponadto bardzo często każdy większy wydatek trzeba konsultować i akceptować na poziomie funduszu, który zaangażował środki w rozwój start-upu. W takich warunkach zwykle trudno jest mówić o inwestycjach na szerszą skalę polegających chociażby na zakupie samochodu czy samochodów na potrzeby prowadzonej działalności. Kredyt i leasing też nie zawsze są atrakcyjnymi formami finansowania, bo wiążą się z kilkuletnią umową, której zerwanie oznacza kary.

Zobacz też: Wynajem krótkoterminowy dla firm

Wynajmując samochód nie trzeba martwić się o serwisowanie pojazdu

„Znacznie większą swobodę działania zapewnia wypożyczanie pojazdów. Możliwość dopasowania okresu korzystania z auta do rzeczywistych potrzeb oraz doboru rodzaju samochodu do działań prowadzonych w danej chwili jest nie do przecenienia z punktu widzenia start-upów” – mówi Jacek Sosnowski, prezes firmy Carsson Car Rental.

 „Co więcej – z barków użytkownika spada ciężar związany z serwisowaniem pojazdu i jego naprawami, bo całość działań leży po stronie firmy wynajmu. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi angażować swoich pracowników do zadań związanych z bieżącą obsługą posiadanej floty. Jest też w stanie precyzyjnie określać comiesięczny koszt związany z wynajmem pojazdów, bo rata wynajmu zawiera koszt serwisu, wymianę opon, samochód zastępczy w przypadku szkody lub awarii, pełne ubezpieczenie, a z opcji dodatkowych np. monitoring” – mówi Jacek Sosnowski.

Wynajem ma również tę niebagatelną zaletę, że pozwala elastycznie dopasowywać liczbę samochodów do prowadzonych projektów i sezonowości działań. I nie kojarzy się już z luksusem i wysokimi kosztami.

Zobacz też: Usługi leasingu w Polsce i w Niemczech, czy bardzo się różnimy?

Wynajem samochodu - Focus za 1550 zł miesięcznie?

„Jesteśmy w stanie nie tylko zaproponować start-upom satysfakcjonujące warunki finansowe, ale również pomóc w analizie ich potrzeb i doborze pojazdu – począwszy od jego wielkości na silniku kończąc. Samochód kompaktowy, np. Forda Focusa, można wynająć już od 1549 zł miesięcznie, przy czym klient nie ponosi żadnych kosztów wstępnych” – podkreśla Jacek Sosnowski.

Źródło: Materiały prasowe Carsson Car Rental

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kłosowski

Prawnik, doradca podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama