reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Różne rodzaje leasigu na samochód

Różne rodzaje leasigu na samochód

Na polskim rynku jet dostępnych coraz więcej opcji dających możliwość nie tyle zakupu, co korzystania ze skonfigurowanego przez nad samochodu. Przedstawiamy najpopularniejsze.

W dzisiejszych czasach zmiana samochodu na nowy, wcale nie musi wiązać się z olbrzymimi wydatkami. Na rynku są dostępne są innowacyjne produkty, które sukcesywnie zastępują tradycyjne kredyty samochodowe, czy popularną wśród firm tradycyjną formą leasingu.

Zobacz też: Czy można komuś pożyczyć leasingowany samochód?

Jeżeli myślimy o zmianie samochodu na nowy, to nie musimy obecnie trzymać się najpopularniejszego rozwiązania, którym jest obecnie spłata 100% wartości pojazdu. Co prawda w naszym kraju w dalszym ciągu olbrzymim zainteresowaniem cieszy się klasyczny leasing, ale z rynków zachodnich błyskawicznie docierają do nas nowe trendy, a dokładniej mówiąc finansowanie oparte o wysoką wartość rezydualną. Klienci w tym modelu w miesięcznych ratach płacą jedynie tyle, ile samochód traci na wartości podczas użytkowania.

Zobacz też: Zakup używanego samochodu w leasingu

Płać za utratę wartości

Na polskim rynku coraz popularniejszy staje się model finansowania, który oparty jest właśnie o wysoką wartość rezydualną. Specjaliści od rynku motoryzacji uważają, że w najbliższych latach drastycznie wzrośnie odsetek osób, które korzystać będą właśnie z tej opcji. Powód jest bardzo prosty - ten nowoczesny model daje nam możliwość częstszego wymieniania samochodu i zakupu zdecydowanie lepiej wyposażonego auta, przy zachowaniu niższych kosztów miesięcznych niż w tradycyjnym leasingu. Warto wspomnieć również i o tym, że produkty oparte o wysoką wartość rezydualną są najczęściej proponowane przez banki koncernów samochodowych, czy też samych producentów.

Zobacz też: Konsekwencje rozbicia leasingowanego samochodu

Nowoczesne produkty z tzw. "ratą balonową" są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale również łatwo dostępne, dzięki czemu każdy kierowca w naszym kraju, będzie mógł skorzystać z ich dobrodziejstwa. W Polsce z roku na rok przybywa zwolenników koncepcji Trade Cycle Management (cykliczna wymiana samochodów). Model ten umożliwia kierowcom oddanie użytkowanego auta do dealera po okresie finansowania. Dealer odkupuje zawsze od nas samochód po cenie rynkowej, dzięki czemu kierowcy nie muszą martwić się sprzedażą auta na rynku wtórnym. Uzyskane w tym modelu środki można automatycznie przeznaczyć na wpłatę początkową na nowy samochód.

Zobacz też: Kradzież leasingowanego samochodu, co dalej?

Nie trzeba wymieniać samochodu

Osoby, które chcą skorzystać z innowacyjnych produktów z ratą balonową, muszą pamiętać również i o tym, że zamiana samochodu nie jest wymagana, ponieważ jest to tylko jedna z opcji. Kierowcy sami decydują, czy chcą jeździć dotychczasowym autem, czy też przesiąść się na nowy. W przypadku wymiany decyzja musi zapaść zawsze przed zakończeniem obowiązującej umowy. W praktyce kierowcy mogą w każdym momencie zamienić dotychczasowe auto na nowe.

Dla przykładu Toyota Leasing oferuje swoim klientom dwa okresy najmu. Pierwszy trwa 36 miesięcy, a drugi 48 miesięcy. Własna wpłata wynosi zazwyczaj od 10-40%, a co najważniejsze rata miesięczna jest niemal o połowę niższa niż w przypadku tradycyjnego leasingu, albo kredytu samochodowego.

Źródło: Materiały firmy CLS

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama