| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Samochód dla firmy: Co lepsze - leasing czy kredyt?

Samochód dla firmy: Co lepsze - leasing czy kredyt?

Jak sfinansować samochód firmowy? Czy skorzystać z leasingu, czy może warto zaciągnąć kredyt? Oba rozwiązania mają wady i zalety.

Jeśli chodzi o wady leasingu, nie możemy z jego wykorzystaniem sfinansować zakupu pojazdu o niskiej wartości. Firmy leasingowe w większości określają pewną minimalną kwotę leasingową, która wynosi najczęściej od 20 do 50 tys. złotych. Poza tym, w trakcie trwania umowy leasingowej, jeśli nie ma opcji wykupu pojazdu, nie jest i nie stanie się on własnością przedsiębiorcy. Nie istnieje w związku z tym także możliwość sprzedaży takiego pojazdu lub też zamiany go na inny przed końcem umowy, chyba że trzeci podmiot zdecyduje się wejść w prawa i obowiązki leasingobiorcy poprzez cesję umowy leasingowej. Jest to więc raczej rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który przewiduje, że w okresie trwania umowy leasingowej warunki prowadzenia przez niego działalności gospodarczej będą raczej stabilne.

Zobacz też: Czy można odliczać 100% VAT od najmu miejsc parkingowych dla klientów?

Jak wybrać właściwą metodę finansowania zakupu samochodu?

Wybierając dostosowaną do potrzeb firmy metodę finansowania zakupu samochodu należy przeprowadzić dokładną analizę wszystkich dostępnych opcji. Aby nie popełnić błędu w tej kwestii, który może skutkować poważnymi konsekwencjami, warto jest zwrócić się o pomoc do doradcy z firmy CLS. Dzięki dużemu doświadczeniu firmy CLS, jeśli chodzi o doradztwo finansowe, można zyskać pewność, że wybrana opcja finansowania zakupu pojazdu będzie odpowiednio dostosowana do potrzeb i możliwości firmy, a także do konkretnego pojazdu.

Źródło: Materiały firmy CLS

Czytaj także

Czytaj także

Aktualizacja: 14.01.2016

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Samochód dla firmy: Co lepsze - leasing czy kredyt?
Samochód dla firmy: Co lepsze - leasing czy kredyt?

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Profika Broker

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK