reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Czy od 1 kwietnia 2014 r. można odliczać VAT od paliwa do samochodów leasingowanych

Czy od 1 kwietnia 2014 r. można odliczać VAT od paliwa do samochodów leasingowanych

Samochody z homologacją N1 objęte są pełnym odliczeniem podatku VAT o ile są wykorzystywane wyłącznie na cele służbowe. A jak wygląda sprawa z odliczaniem podatku

Odliczanie podatku od paliwa leasingowanych aut

Czy po 1 kwietnia 2014 r. będę mogła odliczać VAT od paliwa do leasingowanego samochodu z homo­logacją N1 (5-osobowy)? Umowa leasingu została zgłoszona do urzędu.

Tak, ale tylko wtedy, jeśli jest on w całości wykorzystywany na potrzeby działalności gospodarczej. Aby skorzystać z prawa do odliczenia 100% VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa, będzie Pani musiała zgłosić do urzędu skarbowego fakt wykorzystywania samochodu wyłącznie do celów firmowych na formularzu VAT-26, a dodatkowo prowadzić ewidencję przebiegiem pojazdu. Jeżeli warunki te nie zostaną speł­nione, to może Pani odliczyć 50% VAT naliczonego od paliwa, gdy samochód ma ładowność 500 kg lub większą.

Zobacz też: Czy można odliczyć VAT z faktury usługi naprawy samochodu sfinansowanej przez ubezpieczyciela

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 12 ust. 1 ustawy z 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw - Dz.U. z 2014 r. poz. 312

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama