| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Leasing samochodów osobowych dla firmy

Leasing samochodów osobowych dla firmy

Auta firmowe są dzisiaj niemal niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest dostępnych wiele źródeł ich finansowania. Co oferuje branża leasingowa, która w dużym stopniu zapewnia finansowanie pojazdów dla przedsiębiorstw.

Czy można wyleasingować używane auto?

Na początku należy zaznaczyć, że leasing umożliwia sfinansowanie zarówno nowych jak i używanych samochodów osobowych. Przedsiębiorcy mają do wyboru leasing operacyjny oraz finansowy. Wpłata własna przy finansowaniu zaczyna się od 0 proc. Klienci, w zależności od wybranego rodzaju leasingu, mogą wyznaczyć okres leasingu od 6 do 60 miesięcy.

Co z ubezpieczeniem w leasingu?

Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi, wspomagające obsługę aut firmowych.
W portfolio EFL dostępne są m.in.: ubezpieczenia, karta paliwowa czy zarządzanie flotą pojazdów. Bezpośrednia współpraca z dostawcami aut umożliwia negocjowanie atrakcyjnych rabatów dla firm leasingujących, co przekłada się na korzystne warunki cenowe proponowane przedsiębiorcom. Natomiast dostępne programy assistance zapewniają pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu.

Zobacz też: Umowa leasingu – co powinna zawierać?

Co daje leasing?

Pozyskanie finansów za pośrednictwem leasingu jest łatwiejsze, niż uzyskanie ich w ramach kredytu. Leasingodawcy przez cały okres umowy pozostają właścicielami sprzętu, dlatego też stosują prostsze i bardziej przejrzyste procedury udzielenia finansowania. Co więcej, nie wprowadza się klauzul przewłaszczenia ani nie wymaga skomplikowanych zabezpieczeń, przez co decyzja w sprawie udzielenia finansów jest szybsza. Dodatkowo, wybierając odpowiedni rodzaj umowy leasingowej, przedsiębiorca może kształtować poziom zobowiązań podatkowych swojej firmy. Ponadto, przedsiębiorca decydujący się na zakup środka trwałego za pomocą leasingu, nie zamraża swoich środków, które tym samym może przeznaczyć na rozwój firmy oraz bieżące wydatki. Ten aspekt leasingu jest szczególnie istotny w czasach spowolnienia gospodarczego, ponieważ ułatwia zarządzanie biznesem oraz jego płynnością finansową.

Pożyczka na samochód

Obserwując ciepłe przyjęcie pożyczki przez klientów działających w sektorach rolnym czy medycznym, EFL zdecydował się dołączyć do portfela swoich usług Autopożyczkę. Jest ona produktem skierowanym do podmiotów gospodarczych w tym również rolników indywidualnych . Propozycja obejmuje finansowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i dostawczych. Podobnie jak w przypadku leasingu, finansowane mogą być zarówno nowe jak i używane pojazdy. Dlaczego warto skorzystać z pożyczki? Przedsiębiorcy zyskują szybką decyzję kredytową, natomiast niskie poziomy wpłat początkowych powodują, że finansując pojazdy nie muszą oni inwestować bieżących środków własnych.

Zobacz też: Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy

kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK